Đoković nakon četverosatnog klasika srušio Nadala za finale Roland Garrosa

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se u finale Roland Garrosa u Parizu pobijedivši u teniskom klasiku Rafaela Nadala u četiri seta i nakon četiri sata velike borbe s 3-6, 6-3, 7-6 (4), 6-2.

Đoković će u finalu u nedjelju igrati s Grkom Stefanosom Tsitsipasom.

Srbin je nanio 13-rostrukom pobjedniku Nadalu tek treći poraz od 2005. godine na Roland Garrosu, a obistinila su se predviđanja da Đoković Nadala može svladati puno lakše u polufinalu negoli u finalu ovog turnira.

Nadal je u meč ušao s 33 pobjede u nizu u Parizu i činilo se da će stići do nove jer je dobio prvi set s 6-3.

No, Đoković se nije predao, počeo je briljantno, zadajući Nadalu goleme glavobolje raznim i precizno odmjerenim udarcima. Srbin je dobio drugi set sa 6-3, u trećem vodio s 5-3, da bi u “tiebreaku” ipak prevladao Đoković i dobio treći set nakon 92 minuta igre. U četvrtom setu Đoković je imao više svježine, a iako je set otvorio s 0-2, dobio je šest gemova u nizui slavio tek drugi puta protiv Nadala na Garrosu, prenosi Hina.

Nadal i Đoković do sada su odigrali 58 mečeva, Đoković u pobjedama sada vodi s 30-28.

Peti tenisač svijeta Grk Stefanos Tsitsipas plasirao se u finale Roland Garrosa pobijedivši Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-3, 6-3, 4-6, 4-6, 6-3. Grk je do pobjede nad šestim igračem svijeta i prvog grand-slam finala u karijeri došao nakon tri sata i 36 minuta igre. Bio je ovo njihov osmi međusobni sraz i šesta pobjeda Tsitsipasa.

Prvi Grk u jednom grand-slam finalu do danas je izgubio sva tri polufinala na najvećim turnirima.