Dobro otvorili utakmicu pa brzo posustali: Široki poražen u Skoplju

Košarkaši Širokog su u sklopu 8. kolu ABA 2 lige poraženi na gostovanju u Skoplju kod domaćeg MZT-a s rezultatom 83:71.

Prije ove utakmice obje ove momčadi su ušle s omjerom pet pobjeda i dva poraza, a gosti s Pecare bili su ti koji su upisali treći poraz.

Širokobriježani su dobro otvorili utakmicu bili su u vodstvu veći dio prve četvrtine, a nakon tri minute igre u ovoj četvrtini, i uvodnih “koš za koš”, napravili su seriju 6:0 i poveli 11:5.

Ipak u posljednjih nekoliko minuta prvog dijela dolazi do pada u njihovoj igri što Makedonci znalački koriste.

Prvo su prešli u vodstvo a potom se i odvojili na 7 razlike te priveli prvu četvrtinu u svoju korist rezultatom 25:18.

Druga četvrtina bila je dosta tvrda, s puno promašaja i tehničkih pogrešaka na obje strane, a domćanin je održavao stečenu prednost iz prve četvtine. Pred kraj ove četvrtine otišli su i na 11 razlike, a na kraju je poluvrijeme završilo rezultatom 41:31.

Amerikanac Hinds je stvarao velike probleme Širokobriježanima

Iskusna makedonska momčad rutinski je održavala prednost i kroz treću četvrtinu, a Široki se uspijeva tek na početku približiti na minus devet i to je bilo sve što su mogli napraviti u do kraja ovog dijela.

Makedonci su povećali svoju prednost za još šest razlike, odnosno okončali ovu četvrtinu s rezultatom 65:49.

Široki je od možda najbolju igru pružio u posljednjoj dionici (dobio je s 18:22) ali to nije bilo dovoljno da bi se stigao prethodni zaostatak za domaćinom koji je na kraju ubilježio svoju šestu pobjedu u sezoni u ovom regionalnom natjecanju.

Goran Filipović je na ovoj utakmici ostao bez značajnijeg učinka pa i uobičajene minutaže, što ostavlja dvojbe oko moguće ozljede

Makedonce su predvodili Amerikanac Hinds sa 17 koševa te Magdevski i Stojanovski s po 13 poena. Kod gostiju bilo je čak pet igrača s dvoznamenkastim brojem koševa, ali ostatak ekipe nije donio potrebnu širinu.

Mateo Drežnjak i Josip Batinić su zabili po 13 koševa, a Naletilić, Kraljević (7 asistencija, 5 skokova) i Dario Drežnjak svaki po 10.

Široki u idućem kolu na Pecari u četvrtak dočekuje vodeći Borac iz Čačka koji nakon osam kola ima samo jedan poraz.