Dobra igra Širokog, ali ipak poraz u prvoj utakmici protiv Kairata

Prva utakmica kvalifikacija za Europa ligu između NK Široki Brijeg i kazahstanskog Kairata na Pecari završila je rezultatom 1:2. Za Širokobriježane je pogodio Enin, a za goste dva puta Eseola.

Plavo-bijeli su od samoga početka imali sjajnu podršku s tribina, a igrači Goce Sedloskog su se već u prvim minutama susreta dva puta našli u izglednim situacijama u protivničkom šesnaestercu. Prvo je nakon kornera zaprijetio Ćorić, ali puca visoko iznad gola, a zatim Jović dobro ubacuje za Bagarića koji nije bio precizan.

Gosti su ušli agresivno u utakmicu i prvi karton pao je u šestoj minuti kada je nakon grubog prekršaja Akhmetov dobio opomenu. U dosta tvrdom prvom poluvremenu, Široki je više napadao. U 21. minuti nakon pritiska domaćih, Mato Stanić odlučno puca, ali vratar Pokatilov bio je spreman. U novom naletu, Jović je pokušao sam svladati obranu gostiju, ali loptu šalje daleko od gola.

Kairat je do vodstva došao u 29. minuti susreta – obrana Širokog je zaspala i Eseola je lako svladao Zlomislića za 0:1.

I navijači NK Širokog Brijega Škripari podržali su radnike Aluminija

Domaćini nakon primljenog pogotka nisu posustali i u 34. minuta Enin je fantastično potegnuo iz daljine i Široki se ekspresno vratio u utakmicu.

U novoj sjajnoj prilici našli su se domaćini u 38. minuti, pucao je Bagarić, ali nije najbolje zahvatio loptu pa je to bio lagan posao za gostujućeg vratara.

Gosti su do drugog vodstva u utakmici došli u 58. minuti. Obrana Širokog nakon gužve u šesnaestercu nije stigla na vrijeme reagirati i za 1:2 pogodio je Eseola.

Domaći su i nakon drugog primljenog pogotka pokušali brzo stići do izjednačenja. u 68. minuti dobro su kombinirali ispred suparničkog gola, lopta je došla do Kvesića koji je uputio udarac, ali golman je bio na mjestu. Široki je imao odličnu priliku izjednačiti u 86. minuti, Z. Vukoja je pucao, ali vratar je bio siguran.

NK Široki Brijeg prikazao je dobru predstavu u prvom službenom susretu u sezoni i ostaje žal što se neke prilike nisu bolje iskoristile.

Uzvrat s Kairatom Plavo-bijeli će igrati u četvrtak od 16 sati i 30 minuta.

Posted by Jabuka.tv on Thursday, 11 July 2019

NK Široki Brijeg: Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Babić, Jović, Marić, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin.

FC Kairat Almaty: Pokatilov, Akhmetov, Suyumbayev, Zhukov, Islamkhan, Eseola, Abiken, Wrzesinski, Dugalić, Mikanović, Orazov.

77 komentara

• Vidis da Nije Unistit ce Siroki to mu je cilj Juric as Nas najbolji ocito ne zeli uspjeh Sirokog prica za male Bébé.

• Ekipa koju bi pola BiH klubova prošla.Bagarić je još jednom pokazao zašto je najveći invalid u ekipi.Treba natjerati i trenera jer nema nikakve postavke ni uigranosti.To bi mu se i oprostilo ali da u početnih 11 igraju bagarić i ćorić to nikako.Njih dvojica su smješni,žalosni i vraćaju nogomet u 1930-te godine.Tada su igrači bili moderniji od njih dvojice s napomenom da njih dvojicu uopće nisu nogometaši.

• Nesretni izgubili trener nije pogodio sa izmjenama i treba i on snositi odgovornost bilo je sansi ali nema ko dati go

• Nema Jurica Stipe drugog strijelaca odmara ga na tribini Mali bi sve one sanse pospremio SRAMOTA Evropa cijeni ray I znanje u Nas KO si TI sta me nakrivo gledas SRAMOTA I Nista Drugo.

• Dobra igra Širokog protiv kluba koji vrijedi puno više. Ovo je realno najbolje što ovakav Široki može ponudit. Momcima palac gore za trud, ako želimo bolje od ovoga, mora doći barem pet novih igrača.

• Enin vrhunski, ostali ok.
    Fali igračima samopouzdanja ali to dolazi kroz uigranost. Najgore je kad ima borbe kao danas ali nesigurnost šta i kako odigrat sputava cijelu ekipu.
    Mislim da se Goca treba zamisliti jer im on treba usaditi kilerski instinkt i dati samopouzdanja. Ne možeš stalno pričati kako ti je kadar limitiran jer to utječe na momke a već unaprijed se vadiš.
    Zagrizi sa ovim kadrom… pa znamo i mi da će te teško osvojiti prvenstveno, ne očekuje niko, ali prepusti se igri, uigrajte se, ohrabrite momke pa da vidimo dokle nas to vodi.

• Zloma je katastrofa, nesiguran, nikakav, ne znam zasto je Miskic ostao na klupi…Stvarno ne znam. No, sve u svemu, odlicna je igra bila!

• Veliki on I Juric Koji da po 4 komada na utakmici SRAMOTA. SRamite se Koje ste novce propustili neko mora odgovarati za to.

• Nikad nogomet nije bio za selo i seljake koji ga tako shvaćaju.Dovest igrače koji u Hrvatsakom trećeligašu nemogu igrati.Dovesti trenera koji ima respekt prema jedinstvu iz bihača i sa njima bi se postavio povučeno.Trener je loš a igrače koje ima su za federalnu ligu.Tu da igraju nebi bili prvaci jer ima boljih klubova.

• Pa moj zloma nidje nikog od njihovih igaraca i ti boksaš loptu u PETERCU umjesto da je hvatas…1. gol kroz noge…Jedan je Luka Bilobrk

• Nije loše bilo.Nesretni pogotovo drugi gol kairata.Trud i borba su bili tu.Uz malo sreće i ovakvo zalaganje mogli bi i proći.Po meni kako nedostaju i Bilobrk i Marković i Corluka .Nadam se da ce ipak biti sve ok.Samo Sirokii

• Enin – profesorski, Bagarić – najbolja utakmica u dresu Širokog. Babić – najlošiji, ali je glavni krivac trener koji ga je stavio na neprirodnu poziciju. Goce izvadio Stanića i Jovića u trenutku kada su njih dvojica bili najbolji na terenu. Ne igra Franjić, a Jurića nema niti na klupi – ne kontam. Zlomislić – da, zeznuo je, ali treba ga istrpiti – bit će dobar golman. Goce – iskreno, mislio sam da je bolji trener (nije u pitanju samo ova utakmica, nego generalno).

• Imamo najbolje mlađe igrače u bih samo treba raditi i hrabriti ih ne kuditi nakon lošeg poteza.nije mi jasno zasto nema Jurica.samo naprijed.

• Ako ovako odigramo u prvenstvu neće biti problema.imamo lijepu mladost samo im treba dati da igraju.steta za poraz.sta je sa Jurićem.

• Gledaj evo mene tek stigao u dolac ljuti.Pa u pravu ste teška utakmica.To 1 pol smo naivno primili taj go onda dali jedan super go.Oni napadaju i u gostima i to nas je zbunilo.Jaka su ekipa koja spada po meni medju 50 najboljih u Europi.Mi smo široki i idemo na pobjedu.Što se tiče tog igračkog kadra pa gledaj jaka smo ekipa.Imamo jednog bagarića koji je simbol kluba i nas što ga vodimo.Što se tiće tog nastavka prvenstva pa gledaj mi smo široki i idemo na pobjedu.Gledaj imamo taj sponzor na dresovima koji ima i jedna Sloboda koja po meni spada u vrh regionalnog nogometa.Gledaj nebi ja sad o bivšem treneru sabljiću.On je sad bez posla ali gdje god dodje od njega će bit neponovljivo iskustvo nešto naučit.To je velestručnjak koji je bio čak u kijevu i gledao trening.

• Ne treba nama pet novih igrača imamo dosta mladih dobrih igrača trebamo stvarat momčad i za dvije tri godine smo prvaci.sabljic ih je doveo 12 i sta smo dobili samo pare pokupili.u momčadi smo imali šest igrača koji igraju za tisuću maraka i nisu ništa lošiji bolji su od onih sto su imali pet tisuća eura.

• Očekivali smo na desnoj strani Franjića ili Jurilja ili Cipetića. Goce se odluči za Babića. Goce stvarno nema pojma. Franjić i Jurilj su trebali dobiti po poluvrijeme na desnoj strani, a Babić i Marić po poluvrijeme u sredini.

• Momci svaka čast! Odlično odigrano,šteta za propuštene prilike. Bagara kapa do poda-svaka čast za borbu. Enin je 2klase iznad bih lige ..to je sinoć po tko zna koji put pokazao i zadržimo ga kako god znamo i umijemo.
    Stanić je čudo od igrača…to se sinoć itekako vidjelo(treba ga pritiskati da igra max.ozbiljno)..
    95%publike svaka čast…a onim likovima što gledaju ligu prvaka pa dođu žugati na Pecaru👇👇👇. Samo Široki!

• Evo jamite naše iskusne loptaše stojanovića u vršak napada iku i perića na bokove manjića da bude lažna devetka i drugo pretkolo neće bit u pitanju. bozu grganova da ih rasporedi .nemate potrebe dovodit ikoga kkad imate igrače u svom dvorištu. samo kad bude doping kontola ne šaljite njizi nego mlade što ne znaju igrat i ne mogu trčat ko oni. jer gledaj na starima svit ostaje

• Kupis vratara i stavis ga na klupu.Menadzeri odredjuju tko ce igrati.Sportski direktor nije doveo skoro nikoga treneru…Juric na klupi ..debili ubacuju case pivurine u teren…

• Dežurne žugatore ću podsjetiti da se ovako pisalo prošle godine i o košarkaškom klubu. Vidjeli smo svi kako je na kraju završilo. Što se tiče sinošnje utakmice, igra vrlo dobra, na momente i odlična. Ali šta ti to vrijedi kad je na golu najobičniji panj. Pothitno riješiti golmansku poziciju i ova ekipa može napraviti puno.
    Sretno momci.

• Onima koji broje krvna zrnca ko ce igrati u nas samo cu reci maestro Ivan Enin.i zabraniti prodaju pive na tribinama zbog onih godisnjaka sto misle da je turnir sela a ne europska liga.momcibono sinoc je bilo extra sa onakvom igrom i zalaganjem u prvenstvu niko vam primirast nece moci.samo SIROKI

• samo cu rec da su zaslužili rezultat bar 2:2 borili su se kapa do poda ali jednostavno nas nikako nije islo nece u gol …. bas me zanima posjed lopte u drugom poluvremenu mislim da je 70 posto bila u nogama sirokog tako da mogu reci da su nasi po meni i bolji bili ali sreca nije bila na nasoj strani

• 1. Ne može se kuća graditi bez temelja niti ekipa bez golmana. Imali smo najboljeg golmana u ekipi i umjesto da smo ga čuvali kao kap vode na dlanu, Uprava je taj dlan okrenula naopako. Vratilo nam se to vrlo brzo, zbog tisuću, dvije eura, mi ćemo zbog golmana izgubiti 280.000.
    2. Goce definitivno nije veliki trener i radi puno grešaka.
    Stavlja neiskusnog Zlomislića u najvažnijoj utakmici u sezoni, Babića gura na neprirodnu poziciju pored Franjića ili Jurilja.
    Bezidejnost u napadu i igra koja se igrala prije 25 godina.
    3. Osloniti se na Omladinsku školu ali isto tako najviše para uložiti u pravog trenera ( Pogledaj košarku – čovjek je osvojio ABA ligu, a Goce, a ostali što su trenirali ? )

• On ne zeli 280 000 tisuca zato je Jurica posla na tribine da nebi Koji GOL Dao. SABOTAZA NEDAJTE MU Placu mrzi Siroki.

• Sve si napisao kako treba ali Luku nitko nije tjerao sam je otišao iz kluba , imao je solidan ugovor i da je klub bio bezobrazan Luka je trebao ostati tj morao ostati ! Tako da …..

• Ti si garant neko blizak i povezan sa upravom,kazes imao solidan ugovor,upravu si,a dali je on solidno igrao i solidno ginua za ovaj dres,ja mislim da nije mislim da je bio netko koji bi dabe igro ako treba.Ali nije lud kada vidi tko sve uzima lovu i kako igra.BILOBRK nije bio medu 10 igraca po placi sve drugo su lazi i mazanje ociju.Ali nije bitno njega sada nema ali neka se zna istina…

• Namam običaja komentirati ali kakve veze s kim ima to s kim je netko blizak ! niti sam ali imam pravo na mišljenje – poenta je da je Luka sam izabrao klub ne može platiti više i to je bit !! Luka nije otjeran mislio je da može bolje otišao čovjek a to ko je ginuo nemoj molim te pa čovjek radio što voli i pritom bio plaćen .

• Da sam imao Petrovića Bornu rezultat bi mogao biti bolji , ovako sam odlučio Jurića ostaviti na tribinu nama golovi ne trebaju !

• Upravu si Luku nitko nije otjerao,Luka je otisao sam,covjek koji voli najvise ovaj klub,medu 3 najbolja igraca godinama u klubu nije placen ni medu 10 igraca.SRAMOTA neka ih bude sram,mnogi ce reci nije sve u lovi upravu ste ali ima neki princip.Svaki levat iz hrvatske i Zagreba ima vise.Eto neka nam oni sada donose bodove i europu…zivio rođooo..

• Zloma glavu gore znamo da vrijediš.buducnost je pred tobom.sad bilobrk spasitelj gluposti pričate.otisao je i vrijeme mu je bilo.momci samo tako nastavite.

• Dežurni Irudi,same osude igrača.Momci samo hrabro naprijed.Vi ste oni sto treniraju od malih dana,i po ledu i po suncu.Odrekli se dosta mladenačkih stvari,uporni i radisni.Ne slušajte ove sto drze mob.ili upravljace u rukama,oblokavaju se ,prze kladionicu i vama popuju.Sto vi Irudi niste trenirali,sto ne šaljite svoju djecu na treninge,pa da i vi osjetite kako je to kad vam je djete imalo los dan ili nije jednostavno islo.Kako vas nije stid osuđivati nekoga i govoriti koliko vrijedi.Koliko vrijedi vasi ukućani,vase djete.Jeste to vi savršeni.Momci nasi i treneri ne čitajte gluposti,radite na sebi da budete sto bolji.Sretno.

• Trebalo bi sastaviti upravu i kompletnu ekipu od ovih negativnih komentatora pa neka upravljaju i rade kako treba. Baš me zanima kakvi bi bili rezultati.

• uz puno sreće u uzvratu svašta može biti, ako slučajno dobiju 2 ili 3 crvena kartona e onda bi mogli zabit kakav gol…sretno !!

• citam ove komre.pojedinaca neznaju stasetu radi zrinjski ugasice nk siroki brjeg.davise nece postojat.zrinski.preuzece stadijon od sirokog brjega.alminujumje ugasen nema nivca vise iz alminijuma da dva kluba financira zrinski.viseje pjenijo love iz kobinata od sirokog.zrinskijesad upo u bezizlaznu.financisku.situaciju.teskodace zrinski rezivjet potop.agonijace ubrzo zavladat.blaz sliskovic vidijoje datu vise nema love presusuju izvori love paje.napustijo svoj voijenog zrinju

• Možda tu i ima malo istine ali haj se ti LIJEČI pa da onda vidimo koliko će komentara bit.Mislim da ih nebi bilo nikako jer si jedini opsjednut portalem.Čak pokušavaš pisajuć nepravilno maskirati svoju bolest.Zabrinjavajuće.