Dobar je Jakupović, pa on ove sezone donosi sreću Širokom

Dosta se prašine ponovno diglo oko suca jedne važne utakmice. U Širokom Brijegu još se sjećaju sezone 2013./14. i one posljednje, odlučujuće utakmice u kojoj su Široki Brijeg i Zrinjski igrali 1:1, a mostarski klub zahvaljujući tom izjednačujućem zgoditku iz izmišljenoga kaznenoga udarca izborio plasman u Europu, odnosno Širokobriježane ostavio bez nje, međutim izuzmemo li tu utakmicu Edin Jakupović je uglavnom donosio sreću premijerligašu s Pecare, jer je standardno dobro prolazio u utakmicama koje je on sudio.

Prisjetit ćemo se da je on nedavno na Pecari dijelio pravdu u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa u kojoj je domaćin golom Ivana Krstanovića u 55. minuti izborio pobjedu od 1:0, dok im je u Premijerligi BiH ove sezone sudio jedino na gostovanju u Vitezu u 12. kolu kada su također trijumfirali s 1:0 zgoditkom Wagnera u 21. minuti. Brazilca je Jakupović potom u 38. minuti isključio, no gosti su s desetoricom ipak stigli do punoga plijena u tom susretu.

Što se tiče Sarajeva, njima je sudio na tri prvenstvene utakmice i zabilježili su rezultatod 2 pobjede i 1 poraza.

Svaki put im je sudio u gostima, a najprije u utakmici 15. kola kod Krupe gdje su slavili 1:0 golom Mersudina Ahmetovića u 78. minuti, a pet minuta nakon toga im je isključio Pericu Ivetića.

Sudio im je potom već u 17. kolu na gostovanju kod Metalleghea i također su slavili. Strijelci u pobjedi 2:0 bili su Elvis Sarić u 70. i Mersudin Ahmetović u 82. minuti, a u završnici dvoboja im je isključio Sašu Balića.

I naposljetku utakmica 22. kola, u kojoj je Sloboda na Tušnju razmontirala Sarajevo 3:0, a također je sudio Jakupović. Prvi gol u toj utakmici “bordo” momčad je primila iz kaznenog udarca u 42. minuti kada je mrežu Sarajeva pogodio asim Zec. U nastavku dvoboja među strijelce su se još upisali Ismar Tandir i Almedin Zuljkić i Sarajevo je doživjelo težak poraz.

Što se tiče međusobnih dvoboja Sarajeva i Širokoga Brijega, Edin Jakupović im je zadnji put sudio u sezoni 2013./14. kada je Široki Brijeg na Koševu slavio 2:1 golom u 94. minuti sadašnjega sportskoga direktora momčadi s Pecare Dalibora Šilića. Strijelac je još bio Dino Ćorić u 30. minuti, a jedini gol za Sarajevo zabio je Asmir Suljić u 60. minuti.

Zanimljivo, Suljić danas igra skupa s Mirkom Marićem u mađarskom Videotonu, a podsjećanja radi kažimo kako je upravo Marić u toj istoj sezoni odlučio sraz ovih protivnika na Pecari. Bilo je 2:0, a korpulentni Gruđanin je bio dvostruki strijelac u 20. i 64. minuti.