Dinamo u vrhunskom derbiju šokirao Hajduk na Poljudu

Nikola Jurčević može odahnuti. Nakon tri derbi poraza u nizu, Dinamo je došao na svoje ove nedjelje na Poljudu i protiv Hajduka ostvario ključnu pobjedu koja mu značajno olakšava put do naslova prvaka do kraja sezone.

Splićani pak mogu žaliti jer su u iznimno uzbudljivoj utakmici imali velik broj prilika koje nisu uspjeli iskoristiti pa je trijumf na kraju pripao ‘modrima’ koji su odigrali jednu od svojih najboljih utakmica u 2018. godini.

Bio je to okršaj u kojem su ljubitelji nogometa na Poljudu mogli uživati od prve do posljednje minute, pun prilika i krasnih poteza. Dinamo je bio taj koji je bolje otvorio susret i Gavranović je trebao goste odvesti u vodstvo u 11. minuti kad se probio kroz obranu Splićana i izbio sam pred Leticu, no poslao je loptu pokraj gola.

Ipak, tri minute kasnije isti igrač zabio je nakon kornera. Ćorić je ubacio, Benković prenio loptu, Soudani pogodio gredu, a Švicarac hrvatskog podrijetla poentirao iz blizine, piše Tportal.hr.

Hajduk se nije predavao i što je utakmica išla dalje, igrao je sve bolje. U 25. minuti Gyurcso je izborio slobodni udarac u opasnoj zoni, a Mijo Caktaš fantastično je pogodio iz prekida i svladao Livakovića.

Osam minuta kasnije Gyurcso je pogodio vranicu, a s druge strane prijetio je Hajrović iz slobodnjaka koji je lukavim udarcima u dva navrata umalo iznenadio Leticu. Na odmor se otišlo s rezultatom 1:1, a zatim je Hajduk silovito navalio, no Dominik Livaković zaustavio je domaćine nizom fantastičnih obrana, od kojih je najbolja bila ona u 48. minuti, kada je ukrotio Futacsev udarac glavom iz blizine.

Dinamo je neiskorištene prilike Splićana kaznio u 59. minuti, ponovo iz kornera. Ovaj je put Said promašio loptu koja je prevarila ostatak obrane Hajduka, a Gavranović je po drugi put ostao sam pred Leticom i s lakoćom ga svladao.

Do kraja susreta Hajduk je činio sve što je mogao kako bi izjednačio, ali odlični Livaković izluđivao je Gyurscu, a Mađar je u 78. minuti pogodio i gredu.

Dinamo je izdržao i upisao ključnu pobjedu koja mu daje ogromnih osam bodova prednosti ispred Hajduka i devet ispred Rijeke, uoči derbija s Kekovom družinom sljedećeg vikenda na Maksimiru…