Dinamo srušio Hajduk i odvojio se na vrhu

U najvećem derbiju hrvatskog nogometa Dinamo je na stadionu Maksimir pobijedio Hajduk sa 2-0 pobjegavši drugoplasiranom Osijeku na četiri boda, a Modri imaju i utakmicu manje. Golove za pobjedu hrvatskog prvaka zabili su Bruno Petković (21-11m) i Lirim Kastrati (35).

Dinamo je ovom pobjedom načinio veliki korak prema obrani naslova, posebice nakon što je Osijek remizirao protiv Rijeke na Rujevici pa sad ima četiri boda zaostatka, a Dinamo ima i utakmicu manje.

Modri su stigli do prednosti u 21. minuti iz jedanaesterca kojeg je sigurno realizirao Petković postigavši svoj deveti gol ove sezone. Kastrati je ubacio loptu u kazneni prostor s desne strane, a Vušković je rukom odnio loptu ispred Petkovića. Sudac Ivan Bebek je odmah pokazao na bijelu točku, a nakon pregleda VAR-a njegova je odluka i potvrđena.

U 35. minuti Dinamo je zabio i drugi gol, a pogodak je postigao Kastrati nakon fantastične Petkovićeve asistencije. Napadač “Modrih” je sjajnom dubinskom loptu kroz obranu Hajduka proigrao Kastratija, koji se sjurio prema vratima Lovre Kalinića i zabio za 2-0.

Lirim Kastrati

Najbolju priliku u prvom dijelu Hajduk je imao u 44. minuti nakon što je Jurić uposlio Umuta, ovaj odmah pucao, a Livaković obranio.

Hajduk je u nastavku zaigrao hrabrije, a prvu priliku je u 53. minuti imao Biuk, ali je pucao preko gola. U 70. minuti gosti su mogli i ozbiljnije ugroziti suparnička vrata, no Diamantakos je bio neprecizan.

Dinamo je u nastavku “stao na loptu” kontrolirajući igru i rezultat. Posljednju priliku na utakmici vidjeli smo u sudačkoj nadoknadi, pucao je Kačaniklić, samo da bi Livaković još jednom bio spreman i siguran, prenosi Hina.

U prvom od dva nedjeljna derbija Rijeka i Osijek su na Rujevici odigrali bez golova.