Dinamo s ‘petardom’ započeo europski put!

Hrvatski nogometni prvak Dinamo iz Zagreba uvjerljivom je 5-0 (0-0) gostujućom pobjedom protiv luksemburškog prvaka Fole iz Escha u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka započeo svoj put k nastupu u najjačem klupskom natjecanju ove sezone.

Dinamo je do uvjerljive pobjede u Differdangeu stigao pogocima Soudanija (59, 63), Čopa (64), Ademija (75) i Fernandesa (79).

Dinamo je dominirao tijekom čitavog tijeka dvoboja protiv luksemburških amatera, ali u prvom poluvremenu nije uspijevao probiti čvrstu obranu domaćeg sastava. No sve se promijenilo u nastavku kada je odlični alžirski reprezentativac Hilal Soudani u samo pet minuta s dva gola i asistencijom hrvatskom prvaku osigurao nedostižnu prednost.

Prvi gol Soudani je postigao u 59. minuti uz popriličnu dozu sreće jer se njegov udarac sa 20-ak metara odbio od braniča Fole Bernarda i prevario vratar Hyma, ali je zato drugi stigao nakon izvrsno odmjerenog udarca s vrha kaznenog prostora u sam donji desni kut domaćeg vratara. Samo minutu kasnije Soudani je nesebično poslužio Čopa u situaciji kada je i sam mogao zatresti mrežu, te se i drugi Dinamov napadač upisao u strijelce.

Trener Jurčić odmah je potom Soudanija zamijenio Halilovićem, a Alžirčevu ulogu strijelca do kraja dvoboja preuzeli su Arijan Ademi i Junior Fernandes koji su pogocima u 75., odnosno 79. minuti dodatno uvećali pobjedu svoje momčadi.

Dinamo će prolazak u 3. pretkolo potvrditi u uzvratu koji je na programu za tjedan dana u Maksimiru. Suparnika u 3. pretkolu Dinamo će saznati na ždrijebu u petak. (Hina)