Dinamo razbio Ferencvaros, Modri s 4:0 slavili u Budimpešti

Nogometaši Dinama u uzvratu trećeg pretkola Lige prvaka pobijedili su Ferencvaros u Budimpešti 4:0.

Nakon što je na Maksimiru odigrala 1:1, momčad Nenada Bjelice na Groupama Areni morala je postići pogodak kako bi prošla dalje i to im je uspjelo već u 16. minuti.

Sjajno je Dani Olmo vidio utrčavanje kapetana Arijana Ademija u kazneni prostor Mađara, uposlio ga, a Ademi u maniri golgetera zabio za 1:0.

Dinamo je potvrdio kvalitetu odmah na početku nastavka, Mislav Oršić je lijepo prošao i na kraju asistirao Bruni Petkoviću koji je loptu poslao u mrežu. Modri tu nisu stali, osam minuta poslije ponovno su kombinirali Olmo i Ademi, ovoga puta Španjolac se upisao u strijelce.

Od 68. domaćini su igrali s igračem manje, isključen je Eldar Ćivić zbog dva žutog kartona. Potpuni potop Ferencvarosa dogodio se u 79. Lovro Majer je pucao, loše je reagirao vratar Mađara, a odbijanac pospremio Amer Gojak, piše HRT.

Modri će u playoffu igrati protiv norveškog Rosenborga koji je kod kuće svladao Maribor s 3:1 i tako potvrdio prolazak nakon što je i u Sloveniji prošlog tjedna slavio istim rezultatom.