Dinamo preokretom u Slovačkoj stigao nadomak rezultata koji čeka 48 godina

GNK Dinamo svladao je s 2:1 na gostovanju Spartaka iz Trnave u trećem kolu Europske lige.

Iako je Dinamo bolje ušao u utakmicu i odmah preuzeo terensku inicijativu, domaćini su strpljivo čekali i Spartak je prvi došao do vodstva. Pogodak za 1:0 postigao je Ali Ghorbani, nakon pogreške Rrahmanija.

Zagrepčani su pred kraj prvoga poluvremena imali priliku za izjednačiti nakon što je vratar Spartaka nakon centaršuta otišao u prazno, ali do promjene rezultata nije došlo.

U drugo poluvrijeme obje momčadi ušle su agresivnije. Dinamo je u 52. minuti imao veliku šansu za izjednačenje, ali nedostajalo je preciznosti.

Dinamo je nastavljao napadati i pogodak nisu dugo čekali. U 64. minuti u strijelce se upisao Gavranović. Nakon izjednačenja, Modri se nisu opustili već su uspostavili dominaciju na terenu. Oršić je na asistenciju Gavranovića povisio rezultat na 1:2 u 77. minuti.

Dinamo je kvalitetom puno bolja momčad od Spartaka iz Trnave i to je i pokazao u ovoj utakmici. Ovom pobjedom Dinamo je načinio veliki korak prema plasmanu u drugi krug natjecanja kojeg Modri čekaju već 48 godina.

Spartak: Chudy, Chanturishvili, Grendel, Ghorbani, Čonka, Godal, Toth, Oravec, Rada, Jirka, Greššak.

Dinamo: Livaković, Ademi, Olmo, Hajrović, Gavranović, Rrahmani, Gojak, Stojanović, Lešković, Perić, Oršić