Dinamo pobjedom na Poljudu pobjegao Hajduku na 17 bodova prednosti

U najvećem hrvatskom derbiju Dinamo je pobijedio Hajduk 2:0 na Poljudu pred 22.463 gledatelja u sjajnoj utakmici prepunoj šansi na obje strane.

Za pobjedu su zabili Damian Kadzior u 47. te Arijan Ademi u 75. minuti, a Splićani su u 40. ostali s igračem manje jer je Ardian Ismajli isključen zbog drugog žutog kartona, prenosi Index.hr.

Bila je ovo prva pobjeda Dinama nad Hajdukom ove sezone – prethodne jeseni je bilo 1:1 na Maksimiru te 1:0 za Hajduk na Poljudu.

Igor Tudor i Nenad Bjelica na teren su poslali svoje najjače snage.

Počelo je šansom Dinama. U drugoj minuti Arijan Ademi tuče s 15-ak metara pod prečku, Josip Posavec to lijepom obranom odbija u korner.

Modri su započeli snažno u visokom tempu, ali Hajduk je brzo spremio odgovore u vaternoj uvertiri trećeg ovosezonskog derbija.

Hajduk može žaliti za Krekovićevim zicerom

U desetoj minuti sjajna kontra Tudorove momčadiMijo Caktaš gura u prostor za Jaira, Brazilac hita prema kaznenom prostoru Modrih, no sustiže ga Sadegh Moharrami i uspijeva blokirati u toj mjeri da je Jairov udarac ispada lakim plijenom za Dominika Livakovića.

Tri minute poslije idealna šansa za Hajduk. Jairo ubacuje s desne strane na suprotnu stativu, natrčava Leon Kreković i s tri, četiri metra prebacuje cijeli gol. Uzalud je skočila Hajdukova klupa misleći da je to siguran gol, šansa je propala.

Nakon pola sata tempo je malo opao, a idući je zaprijetio hrvatski prvak. Mislav Oršić okrenuo je Ardiana Ismajlija u šesnaestercu Hajduka, šutirao pod prečku, no ponovno je sjajan Posavec koji to vadi krasnom paradom.

Ismajli zbog faula na centru dobio drugi žuti karton

I onda u 40. minuti domaćin ostaje s igračem manje. Zbog drugog žutog kartona isključen je baš Ismajli koji je na centru, uz aut liniju, faulirao Mislava Oršića koji je jurio prema Hajdukovom golu.

Dobio je drugi žuti karton od suca Ivana Bebeka pa je Tudor dvije minute nakon toga izveo ofenzivca Krekovića te uveo stopera Stipu Radića. Ismajli je, podsjetimo, u 12. minuti dobio prvi žuti karton zbog grube igre.

Vatreno je bilo u finišu prvog poluvremena. Prvo je Francesco Tahiraj nakon dodavanja Jaira mogao ući u veliku šansu za gol, međutim, bio je spor i neodlučan pa ga je stigla obrana Modrih.

Nakon toga Kristian Dimitrov grubo faulira Brunu Petkovića, dolazi do koškanja – Petković odguruje bugarskog stopera pa iz cijele situacije kapetan Ademi i Petković dobivaju žute kartone od Bebeka.

Furiozni Dinamo odmah poveo u drugom poluvremenu

Dinamo je u drugo poluvrijeme krenuo furiozno po desnoj strani gdje se prodorima odmah istaknuo Iranac Sadegh Moharrami.

Nakon dužeg napada lopta je stigla na lijevu stranu do Mislava Oršića koji je uspio centrirati na visinu peterca gdje je neometan bio Poljak Damian Kadzior koji glavom zabija za vodstvo Dinama u 47. minuti.

Taj udarac nije bio posebno snažan, no svejedno neuhvatljivo za Hajdukovog golmana.

Zagrepčani su nakon gola podigli posjed lopte i kružili loptom u polovici Splićana, izostale su konkretne šanse. Tudor u 58. minuti vadi Tahiraja i uvodi Samuela Eduoka, a umjesto Stanka Jurića ubacuje Basela Jradija pa Hajduk počinje otvorenije igrati.

U 68. minuti šansa se otvorila Miji Caktašu po lijevoj strani koji uspijeva šutirati iskosa, no Livaković to nogom brani.

Ademi osigurao prvu pobjedu Dinama nad Hajdukom ove sezone

Dinamo je pobjedu osigurao u 75. minuti. Bruno Petković driblao je u šesnaestercu s lijeve strane, uspio gurnuti prema petercu gdje se lopta sretno odbila do Oršića.

Ovaj ju uspijeva proslijediti do Ademija pored sebe, a kapetan Dinama ne griješi u stopostotnoj situaciji i lako poentira za 2:0.

Aktualni prvak ovom je pobjedom otišao na neuhvatljivih 17 bodova prednosti ispred Hajduka.

U sljedećem kolu Splićani gostuju u Rijeci u direktnom okršaju za drugo mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedećeg ljeta, a Dinamo na Maksimiru dočekuje Istru 1961.