Dinamo ostao bez Europe: City razbio Modre, Atalanta bolja od Šahtara

GNK Dinamo Zagreb izgubio je od Manchester Cityja rezultatom 1:4 u posljednjoj utakmici grupne faze Lige prvaka igranoj na Maksimiru i tako završio svoju europsku priču.

Atalanta je u drugom susretu iz ove skupine slavila na gostovanju kod Šahtara rezultatom 0:3.

Dinamo je na najbolji mogući način otvorio utakmicu. Do brzog pogotka i vodstva 1:0 došao je u 10. minuti golčinom Danija Olma. Kadzior je ubacio s desne strane u šesnaesterac, a Olmo volejem loptu poslao pod prečku.

Gosti su u 19. minuti prvi put zaprijetili preko Gundogana, ali je Livaković dobro reagirao. City je nakon primljenog pogotka krenuo naprijed, preuzeli su terensku inicijativu, ali Dinamu nisu uspijevali zabiti do 34. minute.

Iako su na terenu ležala dva Dinamova igrača, Mahreza to nije spriječilo da nastavi akciju i u strijelce se upisao Jesus.

Domaći su igrači prosvjedovali, a umalo je došlo i do fizičkog obračuna Ademija s gostujućim igračima, no pogodak je priznat i stvari su se vratile na početak.

Modri su se dobro držali u prvom poluvremenu, ali početkom drugoga uslijedio je hladan tuš.

City je odlično ušao u drugo poluvrijeme, a u centru pozornosti – Gabriel Jesus. Nakon sjajne solo akcije, prevario je Livakovića i povećao vodstvo svoje momčadi na 1:2 u 50. minuti, a četiri minute kasnije na asistenciju Mendyja zabio je svoj treći pogodak večeras.

Phil Foden upisao se u strijelce u 84. minuti zabivši lijep pogodak i vodstvo Cityja od 1:4.

Odličnu podršku s tribina imao je Dinamo u ovom susretu.

Pogledajte pogotke:

Dinamo: Livaković – Stojanović, Dilaver, Ademi, Moubandje – Moro, Gojak – Oršić, Olmo, Kadzior – Petković

Man City: Bravo – Cancelo, Otamendi, Garcia, Mendy – Rodri, Gundogan, Foden – Mahrez, Jesus, B. Silva