Dinamo nije uspio: Benfica nakon produžetaka izbacila Modre iz EL

Benfica je slavila nad Dinamom nakon produžetaka s 3:0 u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige igranom na stadionu Luz u Lisabonu. Pogotke za Benficu postigli su Jonas, Ferreira i Grimaldo.

U prvoj utakmici igranoj na Maksimiru Dinamo je slavio rezultatom 1:0 pogotkom Petkovića iz jedanaesterca.

Dinamo se odlično branio veći dio utakmice, ali Benfica je u potpunosti slomila otpor Modrih u produžecima i tako došla do zaslužene pobjede i prolaza u četvrtfinale Europske lige. Imao je Dinamo dva zicera, ali ih nisu uspjeli realizirati.

Iako se očekivalo da će domaćini u ovu utakmicu odmah krenuti napadački, početkom prvoga poluvremena igralo se u dosta laganom ritmu. Nogometaši Benfice početnih 20 minuta nisu uopće vršili pritisak na obranu gostiju iz Zagreba iako su bili u zaostatku za jedan pogodak iz prve utakmice.

Igralo se tvrdo na sredini terena, a Modri su se odlično branili. Dvojbena situacija dogodila se u 22. minuti. Gabriel i Petković bili su u dvoboju u šesnaestercu Benfice – obojica su pala, ali je sudac dosudio prekršaj za Benficu.

Bjelica nije očajavao nakon poraza: Junački smo se borili

No, nogometaši Benfice probudili su se pred kraj poluvremena. U 38. minuti prvi udarac u okvir vrata uputio je Pizzi, ali bez velike opasnosti po Dinamo, a u 42. minuti prvi ozbiljniji udarac na utakmici poslao je Rafa Silva, ali Livaković je bio siguran. Benfica je dominirala na terenu u prvom poluvremenu, ali Dinamo je uspio obraniti rezultat iz prve utakmice.

U 51. minuti prijeti Olmo s 20 metara, a vratar Benfice jedva brani svoju mrežu. U nastavku se opet igralo dosta čvrsto s obje strane, ali Dinamo se odlično branio do 71. minute kada je Benfica povela ni iz čega. Pogodak je postigao u šesnaestercu nečuvani Jonas.

Nastavili su domaćini prijetiti i nakon pogotka, ali nisu uspjeli doći do novoga pogotka tako da se otišlo u produžetke. Dinamo je odlično ušao u produžetke, Gavranović se našao u dobroj prilici, ali vratar brani. Benfica je do 2:0 došla odličnim pogotkom Ferreire.

U stopostotnoj prilici sam ispred gola Benfice našao se u 96. minuti Amer Gojak, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu.

Dinamo je u 104. minuti ostao s igračem manjem – Stojanović je zaradio dva žuta kartona zbog prigovora i morao je odmah napustiti teren, a minutu kasnije Benfica je povela s 3:0. Fantastičan pogodak zabio je Grimaldo.

Veliku šansu promašio je u 111. minuti Atiemwen. Trener hrvatskog prvaka Nenad Bjelica u ovoj utakmici nije mogao računati na četiri igrača. Zbog ozljeda su otpali kapetan Arijan Ademi i Izet Hajrović, dok su zbog žutih kartona suspendirani Ivan Šunjić i Marin Leovac.

BENFICA: Vlachodimos – Almeida, Ruben Dias, Ferro, Ribeiro – Pizzi, Gabriel, Fejsa, Živković – Filipe, Silva

DINAMO: Stojanović, Theophile, Dilaver, Rrahmani – Moro – Kadzior, Gojak, Olmo, Oršić – Petković