Dinamo izdržao Hajdukove nalete i osvojio dvostruku krunu

U ovogodišnjem finalu Hrvatskog kupa večeras, na neutralnom terenu u Vinkovcima pred 8200 ljudi, odmjerili su snage Dinamo i Hajduk .

Prije početka susreta igrače su na terenu pozdravile delegacije obaju klubova zajedno s delegacijom HNS-a, čiji je predsjednik Davor Šuker ‘pozdravljen’ zvižducima s tribina.

Prvih desetak minuta proteklo je u nervozi i ispitivanju snaga, najuočljivija osoba na terenu bio je sudac Zebec .

Na isteku 10. minute zagrebački sastav imao je priliku iz kornera, no ubačaj Hajrovića izbio je Stipica . U nastavku te akcije pokušao je zaprijetiti i Soudani , međutim njegov volej je blokiran od strane Hajdukovih igrača.

Tri minute kasnije modri su imali prvu veliku priliku na dvoboju! Ubačaj Olmoa dobro je zahvatio Soudani, no Stipica sjajnim refleksima brani pokušaj alžirskog napadača.

Pritisak sastava Nenada Bjelice nije jenjavao te smo tako u 16. minuti, nakon ubačaja iz kuta, vidjeli novu briljantnu obranu Stipice koji je nogom zaustavio udarac Ademija .

Sedam minuta potom javio se i majstor s mora – Caktaš je dobro proigrao Saida čije napredovanje prema golu Zagorca zaustavlja pomoćni sudac signalizirajući sumnjivo zaleđe. Iz usporene snimke vidljivo je kako je ganski napadač bio u liniji s Perićem…Da stvar bude još gora, napadač bijelih prvi je došao do lopte te ga je Perič, kao posljednji igrač obrane, srušio.

Hajduk je ponovno zaprijetio u 26. minuti kada je Fomitschow prošao po boku. Ipak, udarac nesuđenog njemačkog reprezentativca preletio je preko vrata.

Tri minute kasnije bijeli su ponovno oštećeni. Hajduk je povukao opasno polukontru na čijem završetku Stojanović u kaznenom prostoru sapliće Gyurcsoa .

Međutim, sudac velikog finala odlučio je dodijeliti žuti karton mađarskom napadaču, premda je kontakta definitvno bilo što je u emisiji na poluvremenu potvrdio i HRT-ov stručni komentator Mateo Beusan.

U drugoj polovici prvog poluvremena splitska je momčad preuzela sve konce igre u svoje ruke – u 37. minuti nakon dobrog ubačaja Gyurcsoa iz slobodnog udarca kratak je ostao Said na drugoj stativi.

Dane bi sve bilo u znaku njihovih protivnika, pobrinuo se plavi sastav – nakon opasnog ‘glavometa’ u 39. minuti lopta se odbila u ruke Stipici.

Nakon 4 minute Tičinović je lijepo prošao po desnoj strani, no njegov pokušaj  pronašao je samo Stojanovića koji izbacuje u korner. Iz tog prekida majstor s mora morao je povesti – udarac glavom Caktaša zaustavila je greda!

Samo nekoliko sekundi kasnije bilo je opasno i na drugoj strani kada je Hajrovićevudarac uz pomoć stative zasutavio sjajni Stipica.

Na početku drugog poluvremena primat su preuzeli nezadovoljni navijači Hajduka koji su, pretpostavlja se zbog sudačkih odluka na šetu njihovog kluba, pokidali stolice na svojoj tribini te se sukobili s policijom, Goal.com.

Prvu situaciju na terenu u nastavku vidjeli smo u 52. minuti kada je iz dobre pozicije mlako tukao Soudani.

I onda, u 55. minuti, šok za Hajduk! Savvas se neobjašnjivo spetljao, a njegovu pogrešku dočekao je Gavranović koji je hladnokrvno matirao Stipicu.

Nakon nesretno i nespretno primljenog pogotka, sastav Željka Kopića se pogubio te je dopustio modrima da preuzmustvari u svoje ruke. Ipak, novopridošli Šegopokušao je tući u 65. minuti, lopta odlazi u korner nakon kojeg Zagorac zaustavlja pokušaj glavom.

U tim trenucima utakmica je na kratko prekinuta – Torcida je zasula teren bakljama i ostalim pirotehničkim napravama.

U 75. minuti splitski sastav imao je veliku šansu. Gyurcso je preciznim ubačajem pronašao Caktaša koji je ostao sam na drugoj stativi, ali veliko pojačanje Hajduka poslalo je loptu preko vrata, piše Goal.com.

Devet minuta prije isteka regularnog dijela Gavranović je propustio osigurati titulu modrima kada je njegov udarac glavom prošao tik uz stativu Hajdukovog gola.

Zanimlju situaciju vidjeli smo uoči utakmice – reklamni pano oko travnjaka čestitao je pobjednika! Prilikom isprobavanja natpisa uz teren, na njemu se pojavila čestitka majstoru s mora.

U 88. minuti Hajduk je opet bio blizu izjednačenja! Gyurcso je lijepo centrirao, ali Futacsov udarac iz kaznenog prostora prošao je pored gola.

Sastavi :

Hajduk : Stipica; Fomitschow, Savvas, Nižić, Tičinović (Šego 59.’); Hamza (Almeida 76.’), Radošević; Gyurcso, Caktaš, Tudor, Said (Futacs 70.’)

Dinamo : Zagorac; Stojanović, Rrahmani, Perić, Lecjaks; Gojak. Ademi; Soudani, Olmo (Hodžić 82.’), Hajrović (Fiolić 69.’), Gavranović