Derbi u Mejdanu pripao košarkašima Širokog

Košarkaši Širokog u prvoj utakmici sezone pobijedili su ekipu OKK Sloboda iz Tuzle.

Širokobriježani su gostovali u Tuzli i u prvom kolu košarkaške Premijer lige za sezonu 2021./2022. pobijedili su ekipu Slobode rezultatom 77:68.

Najviše koševa za Široki postigao je Luka Božić (22), a pratio ga je Josip Bilinovac (14). Za ekipu Slobode tri igrača imala su postignutih 16 koševa, a to su Haris Delalić, Daško Albijanić i Ibrahim Durmo.

Domaćin je bolje otvorio susret i prvu četvrtinu upisao u svoju korist, dok su Širokobriježani u nastavku susreta bili bolji.

Rezultat po četvrtinama: OKK ”Sloboda” – HKK ”Široki” – 23:19; 17:20; 11:17 i 17:21.