Derbi Hajduka i Dinama za zaborav

Nogometaši Hajduka i Dinama u derbiju su 27. kola Prve HNL na Poljudu odigrali 0-0.

U odličnom ambijentu ispunjenog Poljuda dva najpopularnija hrvatska kluba odigrala su ne pretjerano kvalitetan dvoboj s malo prilika za pogodak.

Hajduk je krenuo agresivnije i u prvih 15 minuta uspio premjestiti igru na polovicu Dinama, ali osim prilike Melnjaka koji se u 5. minuti ubacio iz drugog plana, no njegov udarac obranio je Livaković, nije ozbiljnije zaprijetio.

Što je dvoboj odmicao, to je pritisak Hajduka kopnio, a i Dinamo je počeo pokazivati napadačke ambicije. Posljedica takvog trenda bile su i dvije vrlo dobre šanse zagrebačkog sastava u smiraj prvog poluvremena. Prvo je u 41. minuti Oršić udarcem glavom nakon ubačaja Gojaka pogodio vratnicu, da bi početkom sudačke nadoknade Gojak iz izgledne pozicije sa 14 metara promašio vrata.

Trener Hajduka Dambrauskas bio je prisiljen napraviti dvije izmjene u poluvremenu, umjesto Grgića i Biuka na teren su stupili Vuković i Mlakar, a domaći su opet krenuli aktivnije te dva puta zaprijetili preko svog najopasnijeg napadača Livaje. No, njegov udarac iskosa s lijeve strane iz 55. minute Livaković je obranio, dok je u 59. minuti Livaja pokušao iskosa i s desne strane, a njegov udarac/ubačaj je završio na gredi, javlja Hina.

Najaktivniji igrač Hajduka u tom razdoblju bio je Sahiti, no Dambrauskas ga je iznenađujuće odlučio zamijeniti u 65. minuti i uvesti Nikolu Kalinića. Ta se izmjena pokazala kao promašaj jer do kraja dvoboja Hajduk više nije zaprijetio gostujućim vratima.

Ovakvim ishodom derbija zasigurno je zadovoljniji Dinamo koji je zadržao pet bodova prednosti u odnosu na Hajduk. Trenutačno je Dinamo vodeći na ljestvici sa 54 boda, jednim više od drugog Osijeka, a dva od treće Rijeke, dok je Hajduk na 49 bodova.