Debakl Zrinjskog: Željo razbio ”Plemiće” s 4:0

S obzirom na blatnjav teren, nekih 1500 gledatelja Pod Bijelim brijegom nije trebalo vidjeti atrakciju, što je i bio slučaj, no daleko od toga da je derbi bio nesadržajan. Zrinjski je u prvom dijelu promašio penal, Željezničar poveo u posljednjim trenucima prvog dijela, a zatim u nastavku zabio još tri komada i Mostarcima nanio prvi domaći poraz sezone.

Semafor je na kraju pokazao Zrinjski – Željezničar 0:4.

Ujedno, ovo je i prvi poraz Plemića u Mostaru nakon 55 vezanih susreta u kojima su kod kuće zabilježili pozitivan rezultat. Na prvo uzbuđenje čekalo se do 10. minute – Ivan Lendrić je u duelu s Benjaminom Čolićom pao u šesnaestercu, no sudac Zoran Grbić nije se oglasio. Lendrić je u 28. minuti zabio nakon gužve, no pomoćni sudac označio je zaleđe.

A onda je u 36. minuti Srđan Stanić povukao Jasmina Mešanovića, što je za glavnog suca, a na sugestiju dodatnog suca iza gola, bio jedanaesterac. Mešanović je pucao slabo, kao i u Tuzli u prošlom kolu, s tim da ovog puta nije pospremio odbijanac

Vedran Kjosevski je upisao važnu obranu. Kazna za propuštenim brzo je uslijedila i u najgorem mogućem trenutku za Mostarce – u posljednjim trenucima sudačke nadoknade. Napad gostiju po desnoj strani iznjedrio je gužvu u domaćem šesnaestercu u kojoj se najbolje snašao bivši Plemić, Lendrić.

Na poluvremenu Vinko Marinović iz igre izvodi Ognjena Todorovića i Ivana Peku, a umjesto njih na teren šalje Momčila Mrkajića i Miloša Filipovića, no velike koristi od toga za Mostarce u uvodnim minutama nastavka nije bilo.

Naprotiv, u 47. minuti Samir Bekrić zabio je eurogol i Plemiće gurnuo u rupu iz koje se bilo teško izvući.

Da je tako, ispostavilo se u 55. minuti kada je Slobodan Jakovljević skrivio penal i pocrvenio, a Sandi Križman s bijele točke zabio za velikih 3:0 Želje. Katastrofu Plemića zaokružio je Miroslav Stevanović koji je u 79. minuti iskoristio neodlučnost domaće obrane.