Debakl Hajduka u Europi: Nakon gostujuće pobjede na Malti, Bijeli poraženi na Poljudu i ispali

Nogometaši Gzira Uniteda priredili su senzaciju pobijedivši na Poljudi pred 18.000 gledatelja Hajduk sa 3-1 i tako nadoknadili poraz 0-2 iz prve utakmice.

Hajduk je prošlog tjedna u Ta’Qali pobijedio sa 2-0 i činilo se kako će uzvratni susreti biti tek formalnost, posebice nakon što je Bassel Jradi doveo domaćine u vodstvo već u sedmoj minuti. No, gosti su u nastavku golovima Jeffersona (57) i Hameda Konea (69, 90+6) stigli do senzacije. Hajduk se tako već nakon prvog ispita oprašta od Europe, javlja N1.

Hajduk je odlično ušao u susret i poveo je već u sedmoj minuti golom Bassela Jradija. Bila je to lijepa akcija Splićana. Jairo je proigrao Bašića na desno krilo, a ovaj je povratnom loptom asistirao Jradiju za 1-0.

Nakon toga momčad Siniše Oreščanina je stala i do kraja poluvremena nije stvorila neke veće prigode. Splićani su i u nastavku bili bezopasni, što su gosti iskoristili i u 57. minuti je Jefferson izjednačio. Henrique je ubacio s lijeve strane, a Jefferson nadskočio braniče Hajduka i glavom pogodio 1-1.

Hajduk je nakon primljenog pogotka ubacio u brzinu više i u 65. minuti Josip Juranović je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije je Jairo odlično pucao nakon ubačaja iz kornera, ali je vratar Justin Haber sjajno reagirao. Kada se činilo kako će Hajduk zabiti drugi gol i tako razriješiti sve dvojbe, gosti su poveli 2-1 i stigli na korak do senzacije. Fantastičan pogodak škaricama je zabio Kone u 69. minuti.

Drugi pogodak Maltežana šokirao je Poljud i Hajduk je do kraja utakmice opasno plesao po rubu debakla. Nažalost, u posljednjim trenucima susreta Kone je zabio i treći gol za goste i veliku senzaciju.

Malteški sastav u idućem kolu očekuje latvijski Ventspils koji je u prvom pretkolu bio bolji od albanske Teute. Latvijci su pred svojim navijačima slavili sa 3-0, a u uzvratu izgubili sa 0-1.

Prva utakmica je 25. srpnja u Latviji, a uzvrat je 1. kolovoza na Malti.

Od 2. pretkola kreće i Osijek kojeg očekuje sofijski CSKA.

Bugarski sastav je u prvom susretu u Sofiji pobijedio Titograd sa 4-0, a potom u uzvratu u Podgorici odigrao bez golova i tako obranio veliku prednost iz prve utakmice.

Prva utakmica 2. kola bit će odigrana u Sofiji 25. kolovoza, a uzvrat u osječkom Gradskom vrtu na rasporedu je 1. kolovoza.