Dario Šarić odličan u glatkoj pobjedi protiv svoje bivše momčadi

Dvije momčadi s omjerom 10-12 susrele su se noćas u Phoenixu, a Sunsi su bili ti koji su odnijeli pobjedu.

Protiv Timberwolvesa su odigrali vrlo dobru utakmicu, posebno u drugom poluvremenu gdje su i stvorili razliku te krenuli prema pobjedi.

Minnesota je odradila vrlo dobro prvo poluvrijeme gdje je napadački izgledala posebno raspoloženo, međutim u nastavku susreta je pala i Phoenix je uspio stvoriti razliku.

Domaćin je susret završio sa šestoricom dvoznamenkastih od čega četvoricom startera, a kod Minnesote samo su trojica upisali dvoznamenkasti broj poena. Mešu raspoloženima kod domaćina bio je i Dario Šarić koji je očito nastup protiv svojih bivših suigrača shvatio kao dodatni motiv.

Timberwolvesima je ovo peti uzastopni poraz i ovaj dobar ulazak u sezonu malo je kompromitiran. Pali su na 10-13 i više ne izgledaju tako dobro. Protiv Sunsa su igrali i prije nešto manje od mjesec dana u Minneapolisu i također izgubili samo s tijesnih 100:98.

U ovom noćašnjem dvoboju istaknuli su se Devin Booker s 26 poena i sedam asistencija, Kelly Oubre s 24 poena, Dario Šarić koji je za 32 minute upisao 20 poena (5/5 za dva, 2/6 za tri, 4/5 slobodna) i devet skokova te Ricky Rubio sa 16 poena i 14 asistencija.

Kod Timberwolvesa Karl-Anthony Towns ubacio je 33 poena i uhvatio 15 skokova, a Andrew Wiggins je ubacio 23 poena.