Danci ‘razbili’ neprepoznatljivu Hrvatsku

Danci su nam se osvetili za težak poraz na OI u Londonu i u polufinalu SP-a pobijedili Hrvatsku 30:24 (14:11). Golužini izabranici će se u subotu boriti sa Slovenijom za broncu.

Hrvatski rukometaši borit će se za brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu. U polufinalu je naša reprezentacija izgubila od Danske s 30:24.

Izabranici Slavka Goluže oduševili su u svojim igrama u svim dosadašnjim utakmicama prvenstva, ali u petak su u dvorani Sant Jordi u Barceloni bili potpuno nemoćni.

Doživjeli su prvi poraz na natjecanju, ali protiv reprezentacije koja je bila jednako tako impresivna od prvog dana i koja je u finale ušla s maksimalnih osam pobjeda.

Danska je od prve minute utakmice nametnula igru koju hrvatska vrsta nije mogla pratiti. Otvorila je momčad Ulrika Wilbeka dvoboj sa 6:1, a tu prednost Golužini rukometaši ni u jednom trenutku nisu uspjeli dostići. Nije Hrvatska imala rješenja za čvrstu obranu suparnika, a Danci su s druge strane lakoćom koristili rupe u obrani naše reprezentacije. Na poluvrijeme je Hrvatska unatoč svemu otišla s prihvatljivih minus tri (14:11), ali nastavak nije donio nikakav pomak u igri naše izabrane vrste, pa je krajnji rezultat realan odnos snaga u utakmici.

Udarac za Hrvatsku je bila ozljeda Drage Vukovića u prvom poluvremenu, a i kapetan Igor Vori je odigrao samo desetak minuta.

Anders Eggert je postigao devet pogodaka za sjajne Dance,Jesper Nøddesbo je dodao pet, a Niklas Landin je skupio 16 obrana. U hrvatskom dresu je Damir Bičanić bio najefikasniji sa sedam golova, a Domagoj Duvnjak je četiri puta pogađao mrežu.

Hrvatska će već u subotu u 19 sati igrati dvoboj za treće mjesto protiv Slovenije koja je ranije u petak izgubila od Španjolske s 26:22.