Dalić odmara Modrića protiv Malte, poznato i tko bi ga trebao zamijeniti

Hrvatska u utorak od 20:45 dočekuje Maltu na Rujevici u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru. Reprezentacija Zlatka Dalića startala je 1:0 porazom u Sloveniji te 1:0 pobjedom protiv Cipra na Rujevici.

Protiv Malte Hrvatska je izraziti favorit. Malta je u prvom kolu izgubila kod kuće od Rusije 3:1, a u drugom je odigrala 2:2 u Slovačkoj, gdje je ispustila vodstvo 2:0.

U ovoj utakmici hrvatski izbornik Zlatko Dalić ispremiješat će sastav pa će tako zaigrati dosad neviđenih prvih 11. Odmor bi trebao dobiti i kapetan Luka Modrić koji je odigrao 180 minuta u prethodne dvije utakmice. Dalić ne može računati na Andreja Kramarića koji je obnovio ozljedu gležnja.

Čeka nas utakmica iz koje tražimo tri boda, mi smo favoriti, bolji smo u svi segmentima igre, oni nam mogu parirati s borbenošću, ali ne smijemo ih podcijeniti. Vodili su protiv Slovačke 2-0, s Rusijom su imali aktivan rezultat do zadnje minute, rekao je Dalić, istaknuvši kako promjene u sastavu za sutrašnju utakmicu ne znače da podcjenjuje suparnika.

Što se tiče sastava odmorit ćemo neke igrače, to će sigurno biti Luka Modrić koji će za početak biti na klupi. Vidjet ćemo što će biti s Perišićem i Brozovićem. Želimo staviti manje potrošene igrače, ne zato što podcjenjujemo Maltu nego da stavimo svježije igraće, dodao je izbornik.

Krenut ćemo s Juranovićem i Melnjakom, Vrsaljko se dosta potrošio, isto i Barišić, Kramarić je čim je ušao krivo stao i pustili smo ga doma da se liječi. Budimir će biti u špici jer nemamo drugog napadača. Još ćemo vidjeti kod stopera u kakvom su stanju Lovren i Vida, ali tko god da bude igrao morat će dati maksumum, nije da smo puni samopouzdanja. Luku ću koristiti ako budem trebao, pojasnio je promjene u sastavu Dalić.

Na golu će ostati Dominik Livaković. Umjesto Šime Vrsaljka na desnom će beku započeti Josip Juranović. Duje Ćaleta-Car i Domagoj Vida bit će stoperi, a na poziciji lijevog beka Dalić će šansu dati Dariju Melnjaku, prenosi Index.

Rolu kapetana Modrića trebao bi preuzeti Mateo Kovačić, a uz njega bi se trebali naći Mario Pašalić i Nikola Vlašić.

Mislav Oršić prvi put bi trebao zaigrati od prve minute u kvalifikacijskoj utakmici. Oršić bi trebao početi kao lijevo krilo, a Ivan Perišić kao desno. U vrhu napada mjesto je rezervirano za Antu Budimira, nakon što je Kramarić otpao.

Moguća postava za Maltu: Livaković; Juranović, Ćaleta-Car, Vida, Melnjak; Kovačić, Perišić, Vlašić, Pašalić, Oršić; Budimir.