Dalić: I 100.000 ulaznica po utakmici za Euro bilo bi premalo koliko nas ima

Izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić govorio je o aktualnim temama, a osvrnuo se i na nadolazeći Euro u Njemačkoj.

Mislim da je sport jedan od najvećih brendova, ako ne i najveći hrvatske države, i da kroz sport možemo puno toga napraviti. Zadnje vrijeme nogomet se posebno istaknuo kao jedan važan brend i kroz njega zaista šaljemo lijepe poruke u svijet.

Te poruke dolaze od nas nogometaša i svih sportaša Hrvatske te zaista imaju važnu ulogu u promociji naše države. Mislim da je cijeli svijet preko nogometa i sporta upoznao Hrvatsku. Onaj tko nije znao za nju, sada je upoznao, posebno nakon zadnjih velikih uspjeha svih sportaša i nogometa na dva svjetska prvenstva, rekao je Dalić u HRT-ovoj emisiji Globalna Hrvatska.

Govorio je o Hrvatima u inozemstvu.

Pa, oni su naša velika podrška. Gdje god da dođemo u svijet, uvijek ima Hrvata koji dođu, koji nas bodre, koji navijaju, koji stoje iza nas. Jedva čekaju da hrvatski sportaši dođu negdje u njihovu blizinu, u njihovo okruženje, da ih podrže. I ovim putem zahvaljujem se svima njima na velikoj podršci.

Zadnji primjer je bio Rotterdam, gdje je bilo 35.000 Hrvata na utakmici reprezentacije Hrvatske izvan Hrvatske. To je zaista bila sjajna brojka i predivna atmosfera. I to je ono što oni žele vidjeti, Hrvatsku u svim mogućim sportovima diljem svijeta.

Sada su aktualni vaterpolo i rukomet, dvorane su pune, tereni su puni naših ljudi. I zaista, naša iseljena Hrvatska živi s nama, navija za nas, podržava nas. Mi smo njima zaista velika, velika snaga i ono što dobivamo od njih je neopisivo, izjavio je Dalić.

Dotaknuo se i hrvatske rukometne reprezentacije koja igra Euro u Njemačkoj, a i Vatreni u lipnju igraju Europsko prvenstvo u istoj državi, prenosi SportKlub.hr.

To je jedna uvertira, jedan dio kako će biti na Europskom prvenstvu u Njemačkoj. Sad je puno naših navijača tamo, možete zamisliti kako će biti u lipnju. Mislim da po nekakvim najavama u cijeloj Europi najveći broj Hrvata traži ulaznice.

To je još jedan pokazatelj koliko mi volimo, cijenimo i respektiramo našu državu, reprezentaciju i narod. Bit će sjajno. Mislim da bi i 100.000 po utakmici bilo bi premalo koliko nas ima, koliko želimo biti tamo prisutni. Mnogi će ostati bez ulaznica, ali uvjeren sam da će biti oko stadiona i navijati za Hrvatsku.

Fantastično je ono što se dogodi na dan utakmice u cijelome gradu u kojem Hrvatska igra. Kao navijač sam prije 10, 15, 20 godina bio u takvoj situaciji u svakom gradu gdje je Hrvatska igrala, to je nešto što se zaista zauvijek pamti. To je jedan prelijep doživljaj i tako će biti i u Njemačkoj, zaključio je Dalić.

(www.jabuka.tv)

Komentari:

    • Tako je, nitko nista ne radi, vozikaju se po gradu, ispijaju se kave, i onda se odjednom nadje par tisuca eura da se ode na utakmicu. Odakle? Nego iz dzepova ovog jadnog naroda, koji je na rubu. Pisite malo vise o tome, a ne kako je sve bajno i krasno

Zadnje dodano

  • Crna kronika
  • Vijesti

Sukob u splitskom zatvoru: Slomljena čeljust osumnjičenom za silovanje Splićanke

U splitskom zatvoru došlo je do fizičkog sukoba u kojem je teško ozlijeđen 29-godišnji Britanac…

5 sati prije
  • Nogomet
  • Sport

Bruno Marić: “Postao sam teret hrvatskom nogometu – povlačim se”

Nakon pobune Hajduka pala je odluka o budućnosti Brune Marića, a svoje stajalište iznio je…

5 sati prije
  • Magazin
  • Showbiz

Život ih nije mazio: Dino Merlin u depresiji,Hanka dvaput klinički mrtva, Halid bez oka

Zvijezde su samo ljudi, baš kao i svi mi, pa se i one susreću s…

5 sati prije
  • Nogomet
  • Sport

Eksplozivna ispovijest Brune Petkovića: “Boban me otjerao, ponašao se kao da ima bipolarni poremećaj”

Bruno Petković prvi put se oglasio nakon što je napustio Dinamo i potpisao za turski…

6 sati prije
  • Magazin
  • Zanimljivosti

Enis Bešlagić ponovno u Hercegovini: “Da sam ja neko” stiže u Herceg etno selo

Nakon više od 200 izvedbi širom regije i svijeta, emotivna monodrama Enisa Bešlagića “Da sam…

6 sati prije
  • Tehnologija

Google priznao: Sustav ranog upozorenja na potres nije uspio tijekom katastrofalnog potresa u Turskoj

Google je priznao da njihov sustav za rano upozoravanje na potrese nije ispravno reagirao tijekom…

7 sati prije