Oni, naime, sumnjaju da je proizvođač u njih ugradio softver za prevaru prilikom kontrole ispušnih plinova.
Istraga traje od travnja i potvrđujemo tu informaciju, rekao je glasnogovornik Daimlera za Bild.
Taj proizvođač automobila je mjesecima pod istragom njemačkih vlasti zbog modela Mercedes-Benz GLK 220 CDI, proizvedenih između 2012. i 2015. godine.
Softver koji oni imaju smanjuje emisiju štetnih čestica u ispušnim plinovima samo tijekom kontrole, a potom se isključuje, pa ta vozila na putu emitiraju više štetnih plinova nego što je dopušteno.
Njemačke vlasti su prošle godine naredile Daimleru da povuče na doradu u servisima 700.000 vozila prodanih širom svijeta, uključujući 280.000 u Njemačkoj, radi uklanjanja ilegalnog softvera.
Tvrtka se žalila na tu odluku.
Daimleru je od veljače državni tužitelj iz ttutgarta prijetio financijskim sankcijama zbog dizel-skandala.
Istraga u vezi s nizom takvih skandala je u Njemačkoj počela 2015. godine, kada je Volkswagen prvi priznao da je prevarnim softverom opremio 11 milijuna vozila, od čega je 2,4 milijuna prodano u Njemačkoj.
(www.jabuka.tv)
Postoji jednostavan način kako pregledavati Instagram sadržaj bez prijave i otvaranja korisničkog računa. Na Instagramu…
Udruga poljoprivrednika Federacije BiH obratila se otvorenim pismom visokom predstavniku Christianu Schmidtu, pozivajući ga da…
[gallery ids="777345,777344,777343"] U župi Bezgrešnog začeća BDM u Posušju uz koncelebraciju mnoštva svećenika, u nedjelju…
Problemi s bubrezima postaju sve češći, a jedna od važnih tema o kojoj treba voditi…
U Hollywoodu nije neuobičajeno da netko ima poznate roditelje ili djecu, ali rijetko kada se…
Otvaranje bolovanja u Federaciji BiH često izaziva nedoumice i kod radnika i kod poslodavaca, posebno…