Cromer odveo Široki do velike pobjede u Kaknju

Potajno su se košarkaši Širokoga nadali pobjedi na gostovanju u Kaknju, a večeras su priželjkivano i ostvarili zabilježivši veliku 82:80 pobjedu, ukupno devetu u tekućoj sezoni čime su napravili još jedan veliki korak ka plasmanu u Ligu 6 za prvaka, a na ovaj način su ujedno uzvratili Kakanjcima za poraz na Pecari u njihovoj prvoj međusobnoj utakmici ove sezone.

Prvo ime susreta sa 28 poena bio je Amerikanac Cromer za kojega se nakon ove, kao i par prethodnih utakmica, može ustvrditi da je istinsko pojačanje za momčad Damira Vujanovića. Odličan je bio i Mateo Čolak sa 17 poena, dok je kod Kakanjaca prvo ime bio njihov centar Milivoje Božović  s 26 poena.

Utakmica je tijekom prve četvrtine bila rezultatski izjednačena, no kod vodstva domaćih od 17:13 gosti rade seriju 10:0, te početkom druge dionice vode 23:17 nakon čega više prednost nisu ispuštali do završetka susreta.

Vodili su već u prvom poluvremenu s dvoznamenkastih 40:30, a deset poena viška zadržali su i na ulasku u posljednju četvrtinu – 52:62. Domaćin je otvorio serijom 6:0 završnu dionicu i došao na 58:62, no gosti tada realiziraju dva vezana napada preko dva Matea – Čolaka i Drežnjaka, pa semafor pokazuje 58:66.

Domaći trener Josip Pandža u tim trenucima prosvjeduje kod sudaca te zarađuje isključenje, a u sljedećem napadu i kondicijski trener domaće momčadi Mirza Demir, iako nije bilo vidljivo da suci rade greške na štetu domaćina koliko se nervoza u njihove redove uvukla zbog izrazito lošeg šuta za tri poena, ali i napadački jako dobre igre Širokobriježana.

Tricom Dedića i poenima Zahiragića Kakanj na 1.16 prije kraja smanjuje na 73:75 i tu tek slijedi prava drama. Lončar iz slobodnih bacanja pogađa za Široki, ali ponovno Dedić uzvraća. Ivan Karačić 21 sekundu prije kraja pogađa tricu za vodstvo Širokog 80:75, ali u toj završnici odlični Dedić na 18 sekundi prije kraja tricom uzvraća za 78:80.

Nakon toga nezadrživi Cromer odlazi na crtu slobodnih bacanja i oba puta pogađa, međutim gosti rade pogrešku pod svojim košem. Naime, Božović postiže poene za 80:82, te dobija dodatno slobodno bacanje koje će promašiti, ali lopta će mu se odbiti u ruke. Imao je gotovo otvoren šut, no na sreću za Široki nije pogodio, ostalo je 80:82, pa je moglo uslijediti veliko slavlje gostiju iz Širokog Brijega koji zaslužuju sve pohvale na večerašnjem izdanju na ovom “vrućem” gostovanju.