Croatia iz Zmijavaca u samoj završnici pobijedila Široki na Pecari

Nogometaši Širokog Brijega i Croatije iz Zmijavaca odigrali su prijateljsku utakmicu na Pecari. Kao pobjednik iz ovog susreta izašla je Croatia iz Zmijavaca s rezultatom 1:3.

Zbog problema na putu koje su imali gosti iz Zmijavaca Utakmica nije obilovala nekim većim brojm prigoda u prvom dijelu gdje se veći dio igre odvijao na sredini terena.

Trener domaćih Toni Karačić zbog deficita u kadru (što zbog ozljeda, što zbog suspenzija) koji će imati u idućem kolu Premijer lige BiH, oprobao je i neke nove taktičke formacije. Prigodu su dobili svi rasploživi igrači.

Široki je poveo u 15. minuti pogotkom Dražena Bagarića, koji je sam izašao pred vratara Vugdeliju. a prethodno ga je odlično pronašao Jović.

Nakon toga Široki je imao još jednu dobru prigodu preko Bagarića, nakon ubačaja Kvesića, ali udarac napadača Širokog Vratar gostiju hvata.

Gosti iz Zmijavaca nakon gužve u šesneastercu domaćih dolaze do izjednačenja u 27. minuti. Nakon nekoliko odbijanaca strijelac je bio igrač Plavo-bijelih na posudbi u Zmijavcima Toni Nikić.

Toni Nikić

U nastavku utakmice momčadi su bile dosta izmiješane nakon više promjena igrača. Široki je drugo poluvrijeme otvorio prigodom Jurića koji je promašio prazna vrata. Bilo je još nekoliko udaraca iz daljine, ali nedovoljno da bi se ozbiljnije ugrozila vrata gostiju.

Nakon dosta tvrde utakmice i u drugom poluvremenu, Croatia stiže i do pobjede u ovoj prijateljskoj utakmici pred sami kraj utakmice. Pogotke za konačnih 1:3 postigli su Ante Ćapin i Nicholas Llanos.

Široki nastavlja borbu u Premijer Ligi BiH u iduću nedjelju kada mu u goste stiže Sloboda iz Tuzle.

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Barišić, Kvesić, Matić, Kovačić, Stanić, B. Vukoja, Knežević (od 17. Knežević), Franjić, Jović, Bagarić (još su igrali: Pehar, Marić, Z. Vukoja, Jurilj, Angelov, Jurić, Mašić)

CROATIA: Vugdelija, Todorić, Nikić, Šalinović, Mikulić, Begić, Šabić, J. Serdarušić, Čalušić, Šuto, Stipić