Ćorluka donio pobjedu Zrinjskom za polufinale Kupa BiH

HŠK Zrinjski pobijedio je Tuzlu City s 2:1 i plasirao se u polufinale Kupa BiH.

Plemići su agresivno otvorili utakmicu. Okupirali su gol Tuzlaka i već u šestoj minuti mogli doći do vodstva.

Filipović je ubacio s desne strane, Jakovljević uputio dobar udarac glavom, ali Fejzić dobrom obranom ne dopušta ranu promjenu rezultata.

Nastavio je Zrinjski napadati preko Filipovića i Miškovića, Tuzla je nekako preživljavala, ali samo do 16. minute kada se ponovila situacija iz šeste minute, ali s drugačijim ishodom.

Filipović ubacuje, Jakovljević glavom hvata loptu skoro na istoj poziciji kao i prije deset minuta, ali ona ovaj put odlazi u gol i Zrinjski dolazi do vodstva.

Gosti su najbolju priliku imali u 30. minuti kada je Nukić odlično šutirao s 18 metara, ali Soldo krajnjim naporima brani njegov udarac.

Zrinjski je u 37. minuti mogao uz pomoć gostiju doći do drugog gola. Efendić je nespretno reagirao, ali na njegovu sreću lopta odlazi pored gola.

Rezultat se do kraja poluvremena nije mijenjao i Mostarci na predah odlaze sa zasluženim vodstvom.

Početak drugog poluvremena nije donio mnogo uzbuđenja. Prva prava prilika u nastavku donijela je i pogodak. Ubiparip u 62. minuti iz slobodnog udarca poravnava na 1:1.

U 72. minuti su gosti mogli i do potpunog preokreta. Soldo se poigrava izvan šesnaesterca što koristi Crnkić i krade mu loptu, ali pri tome pravi prekršaj i na sreću golmana Zrinjskog rezultat ostaje nepromijenjen.

Plemići u 80. minuti dolaze do novog vodstva. Za goste je opet koban bio prekid, Ibanez ubacuje s lijeve strane, Fejzić loše reagira što koristi Ćorluka i postiže svoj prvi gol za Zrinjski.

Igra se nakon toga preselila na polovicu Mostaraca, ali gosti nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti Soldin gol.

U sudačkoj nadoknadi Zrinjski preko Tičinovića dolazi do trećeg gola, ali je on poništen zbog zaleđa.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao i Zrinjski prolazi u polufinale Kupa BiH.

HŠK ZRINJSKI: Soldo, Čirjak, Zlomislić, Kunić (od 67. minute Škrbić), Barbarić, Jakovljević, Ibanez (od 89. minute Rugašević), Rustemović, Mišković (od 55. minute Ćorluka), Filipović, Tičinović.

FK TUZLA CITY: Fejzić, Efendić, Beganović, Sarčević (od 72. minute Crnkić), Hadžanović, Hasanović, Nukić, Leković, Ubiparip, Sesar (od 56. minute Arežina), Morris.