Ćorić: “Nismo imali sreće, nadam se da će nam se to negdje vratiti”; Musemić: “Moramo biti zadovoljni”

Svašta se izdogađalo na terenu stadiona Pecara u derbiju između Širokog Brijega i Sarajeva. Na kraju je završilo bez pogodaka a momčad koja može puno više žaliti što nije postigla pogodak je domaći Široki Brijeg.

Širokobriježani su se ispromašivali kao rijetko koja momčad pa još jedan premijerligaš nosi bod s Pecare ove sezone.

Trener Plavo-bijelih Denis Ćorić nije imao što za predbaciti svojim igračima nakon ove utakmice.

Čestitke i jednoj i drugoj momčadi na današnjoj utakmici, posebno mojim dečkima. Ja sam ponosan na njih kako su oni odigrali ova dva derbija koja su iza nas i stvarno svaka im čast. Što se tiče same utakmice, prvo poluvrijeme smo ušli nešto lošije, stajali smo daleko od igrača, nije bilo dovoljno žara prvih 15ak minuta, ali isto tako ni Sarajevo nije ništa konkretno napravilo u tom razdoblju.

Široki promašivao nemoguće i Sarajevo odnijelo bod s Pecare

Kako je vrijeme odmicalo, mi smo se dizali i dobrim dijelom druge polovice prvog poluvremena bili smo bolji, imali smo jednu-dvije dobre situacije. U drugom poluvremenu naše izmjene su donijele dosta živosti, promijenili smo sustav igre, koji smo u par navrata pokušavali na prijateljskim utakmicama i dosta dobro je to izgledalo. A na kraju krajeva kad u jednom derbiju imate 5-6 stotpostotnih prigoda, prečku, vratnicu…jednostavno nismo imali sreće i stvarno nam ostaje žal. Ali što je tu je, nogomet je takav, nadam se da će nam se to negdje vratiti, rekao je Ćorić na konferenciji za medije nakon utakmice.

Musemić: Možemo biti zadovoljni rezultatom

Široki je, posebno u drugom poluvremenu, imao bolje prigode pa je trener gostiju Husref Musemić morao biti zadovoljan rezultatom što je i istaknuo po završetku utakmice.

Husref Musemić morao je nakon svega biti zadovoljan rezultatom na Pecari

Solidno sam zadovoljan prvim poluvremenom. Imali svoje poluprilike, ali drugo poluvrijeme je Široki bio puno bolja momčad i stvorio dvije-tri jako dobre prigode, koje na našu sreću nije iskoristio tako da mi možemo biti zadovoljni razultatom i donekle onime što smo odigrali u prvom poluvremenu. U drugom je Široki bio puno dominantniji i samim time bio bliži pobjedi, rekao je trener Sarajeva Musemić.