Ćorić: I dalje nam je realizacija najveći problem; Özer: Znali samo da će Široki pasti u igri nakon 60. minute

Čelik je kao gost na Pecari svladao Široki s minimalnih 1:0 u prvom kolu Premijer lige BiH.

U press centru na Stadionu Pecara održana je konferencija za medije nakon utakmice. Okupljenim novinarima obratili su se pomoćni trener Širokog Brijega Denis Ćorić i glavni trener Zeničana Turčin Hasan Özer koji se prvi obratio novinarima.

Özer: Htjeli smo izdržati poluvrijeme bez primljenog gola pa krenuti u napad

Mi smo radili puno na pripremama i dok smo trenirali znali smo da će Široki Brijeg imati dvije europske utakmice prije nas te da će biti spremniji od nas. Kvalitetno smo analizirali obje utakmice Širokog protiv Kazahstanaca, a pomoglo je i što smo imali dovoljno vremena za to. Široki je dobro igrao protiv Kairata na obje utakmice. Oni dobro kreiraju igru, koriste jako dobro protor na bokovima, a mi smo kao momčad dobro reagirali i te dijelove dobro zatvorili. Iskoristili smo određene mane u igri Širokog i znali smo da će biti umorni nakon putovanja iz Kazahstana.

Turski stručnjak na klupi Čelika smatra kako je ovo odličan početak i za njega ali i za njegovu momčad

Nadali smo se da će prvo poluvrijeme proteći bez pogdaka, a da poslije 60. minute ozbiljnije krenemo u napad. A znali smo da će poslije 60. minute pasti tempo u igri Širokog. Na tome se bazirala naša strategija i postigli smo jedan pogodak, a meni je kao treneru jako drago što smo u tome uspijeli. Želio bih čestitati svim igračima, a i za mene je ovo jako dobar početak a naravno i za Čelik, rekao turski stručnjak Özer po završetku utakmice, a naglasio je kako je njegova momčad jako dobro primljena u Širokom Brijegu.

Ćorić: Ne bih se složio da smo bili umorni

Poslije njega novinarima se kratko obratio pomoćni trener Širokog Denis Ćorić.

Čestitam Čeliku na pobjedi, ali ne bih se složio s kolegom Özerom da smo bili umorni. Prvo smo poluvrijeme dominirali, kontrolirali igru i stvorili 3-4 izgledne prilike. No, kao i u europskim utakmicama, opet se pokazao problem naše realizacije. Stvaramo prilike, ali nemamo mirnoće u završnici. U drugom poluvremenu nam se neshvatljivo uvukla mala nesigurnost u noge i protivnik nas je kaznio iz kontranapada. Nakon primljenog pogotka nikako nismo mogli uspostaviti igru. Čelikse znalački obranio i na kraju odnio vrijedna tri boda s Pecare, kazao je na konferencije za medije pomoćni trener Denis Ćorić koji je došao pred novinare umjesto glavnog trenera Sedloskog, koji je kako se u međuvremenu doznaje podnio ostavku.