City u drugom poluvremenu slomio Dinamo, Zagrepčani se pokazali u hrabrom izdanju

Manchester City je u drugom kolu Lige prvaka minimalno svladao zagrebački Dinamo s rezultatom 2:0.

Dinamov trener Nenad Bjelica nije imao problema s ozlijeđenim igračima, a Pep Guardiola u posljednji trenutak ostao je bez Kevina de Bruynea, jednog od svojih najboljih igrača. Još od ranije španjsolki stručnjak nije mogao računati na stoperski dvojac John Stones – Aymeric Laporte.

Dinamo je ponovno zaigrao s trojicom stopera. Ispred Livakovića kao i protiv Atalante zaigrali su Theophile, Perić, Dilaver.

Građani iz Manchestera su glasili kao apsolutni favoriti uoči ove utakmice i tako su se od početka postavili na terenu. Ipak trener Zagrepčana je najavio hrabar Dinamo koji će tražati pobjedu i u ovoj utamici i može se reći kako se njegova momčad nije nimalo osramotila u ovoj utakmici, a čvrst dojam koji su ostavili u ovoj utakmici bit će im velik podstreh i u nastavku natjecanja.

Diktirali su tempo igre, dominirali po posjedu lopte, ali ipak Dinamova obrana je odolijeala svim napadima Engleza u prvom poluvremenu.

Prvu pravu prigodu Englezi su imali u 13. minuti. Livaković je zaustavio Aguera nakon pogreške More. Potom su uslijedile prigode Bernarda Silve i nova prigoda Aguera ali obojica su bili neprecizni.

Zaprijetio je i Dinamo preko Dilavera u 21. minuti nakon prekida, ali njegov udaraca završio je točno u rukama vratara Edersona. U istoj minuti prvaci Engleske imali su veliku prigodu, ali njemački reprezentativac Gundogan pogađa gredu.

Srdačan pozdrav dvojice trenera uoči početka utakmice

Dinamo je ponovno imao sreće samo dvije minute kasnije, kad je David Silva ostao sam na šest metara, ali njegov udarac završio je pored gola Livakovića.

Englezima je u 25. minuti opravdano poništen gol Aguera nakon igranja rukom.

Nakon toga igra na terenu se dosta primirila, Orišić je imao jedan udarac iz daljine u 27. minuti, ali to je otišlo pored gola Edersona.

Nakon što su se u uvodnom dijelu dosta ispromašivali, igrači Pepa Guardiole su i dalje pritiskali Dinamo ali bez konkretnih prigoda. Dinamova obrana je stajala sve kompaktnije i zasluženo je sačuvala nulu na poluvremenu.

Na otvaranju drugog dijela u dobroj situaciji našao se Bruno Petković. Dinamo je imao sjajnu kontru dva na dva, utrčavao je i Orišić, a Petković je dva puta pokušao gurnuti loptu u prostor suigračima i oba puta pogriješio pa je odlična prigoda za Zagrepčane propala.

Dinamo nije imao snage za više od časnog poraza na Etihadu

Guardioala je u 56. minuti napravio prvu zamjenu, umjesto Bernarda Silve uveo je Raheema Sterlinga, čime je su momci u nebesko plavom postali još opasniji.

Upravo taj potez pokazao se ključnim jer su Građani još više pojačali pritisak na obranu Dinama i na kraju došli do vodstva.

Englezi su imali udarac iz kuta u 66. minuti, ubačaj Gundogana obrana Dinama je za kratko očistila, ali onda su Cityjevi igrači odigrali pravu malonogometnu akciju. Potpuno su razvukli obranu Dinama i stigli u vodstvo. Mahrez je na kraju pobjegao Stojanoviću na desnoj strani i ubacio oštro na peterac gdje je Guardiolin jocker s klupe Sterling sjajno reagirao i poslao loptu u mrežu.

Pokušao je Bjelica nakon toga pojačati napad s Gavranovićem kojeg je uveo umjesto Theophile-Catherina. City je nakon otvaranja Dinama vrebao opasne kontranapade.

A jedan takav bio je je u 80. minuti, kad su odlično proigravali Cancelo i David Silva, ali je Aguero na kraju lošim udarcem upropastio odličnu akciju. Nakon toga domaća momčad je tražila najstrožu kaznu u dva navratanako ndvoboja Stojanovića i  Gundogana, odnosno Perića i Aguera, ali nakon pregleda snimke preko VAR-a sudac Gozubuyuk je zaključio kako nema govora o jedanestercima.

U sudačkoj nadokandi Guardiolini izabranici postižu još jedan pogodak, nakon asistencije Sterlinga pogodio je Foden koji je ušao pred kraj utakmice.

S ovim rezultatom City je ubilježio drugu pobjedu u skupini za preuzimanje prvog mjesta, a Dinamovci su zbog bolje gol razlike ostali ispred Shakhtara s kojim se sastaju u idućem kolu.

MANCHESTER CITY: Ederson, Cancelo, Otamendi, Fernandinho, Mendy, Rodri, Gundogan, D. Silva (od 91. Foden), B. Silva (od 56. Sterling), Mahrez, Aguero (od 89. Gabriel Jesus)

DINAMO ZAGREB: Livaković, Theophile-Catherine (od 76. Gavranović), Dilaver, Perić, Stojanović, Moro, Ademi, Olmo, Leovac,  Oršić (od 62. Gojak), Petković (od 83. Atiemwen)