Čilića u Tokiju zaustavio 143. tenisač svijeta

Hrvatski tenisač Marin Čilić zaustavljen je u drugom kolu ATP turnira u Tokiju. U dvoboju osmine finala Čilića je sa 6:4, 3:6, 6:1 poslije nešto više od dva sata pobijedio 143. tenisač svijeta Južnokorejac Hyeon Chung.

Chungu je za dobivanje prvog seta bilo dovoljno da jednom uzme servis Čiliću, ali u drugom setu hrvatski tenisač igra odlučnije, oduzima servis suparniku za 3:1 i tu prednost drži do kraja seta.

U odlučujućem trećem setu Chung je odmah na početku oduzeo servis Čiliću, poveo 3:0, a onda napravio još jedan break za vodstvo od 5:1 te mirno odservirao za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

U meču je Čilić servirao osam aseva, a Chung 11, ali je hrvatski tenisač napravio više dvostrukih pogrešaka, čak sedam, a suparnik samo jednu. Osim toga Čilić je u meču napravio čak 45 neprisiljenih pogrešaka, a Chung 16.

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i prva pobjeda južnokorejskog tenisača. Čilić je ovim porazom propustio priliku da upiše 500. pobjedu u karijeri.