Čilić pobijedio Mullera za prvo polufinale Wimbledona!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić po prvi puta u karijeri plasirao se u polufinale Wimbledona nakon što je u srijedu svladao Luksemburžanina Gillesa Mullera sa 3:6, 7:6 (6), 7:5, 5:7, 6:1 i u petak će protiv Amerikanca Sama Querreyja pokušati izboriti finale.

Čiliću je trebalo tri i pol sata da u četvrtfinalu dobije Mullera, jednog od rijetkih tenisača današnjice koji igraju klasičnim stilom za travu, odnosno servis i volej, javlja Hina.

U prvom setu Čilić je pokazao dosta nervoze pa je kod 3:3 svojim pogreškama doveo Mullera do prilike za break. Luksemburžanin je ponuđenu šansu iskoristio, a potom je još jednim oduzetim servisom dobio prvi set.

Muller je na svom servisu bio gotovo nepogrešiv i sa takvom igrom je nastavio i u drugom setu. U osmom gemu drugog seta Muller ponovno dolazi do prilike za break (15:40), ali Čilić se uspio spasiti.

Hrvatski tenisač je, pak, do prve prilike za break stigao tek kod 5:5 u drugom setu. Nije ju uspio iskoristiti i set je otišao u tie-break. U 13. igri prvi do prednosti dolazi Muller, koji je poveo 3-5. No, hrvatski tenisač tada je odigrao nekoliko sjajnih poena, a pomogao mu je i Muller koji je kod 6-6 napravio dvostruku servis pogrešku. Time je otvorio vrata Čiliću da na svoj servis dobije drugi set, što je i uspio.

U nastavku meča opet ista priča, obojica igrača odlično su servirala i činilo se da ćemo ponovno gledati 13. igru. No, kad je Muller kod 6:5 za Marina servirao za poravnanje Čilić je počeo odlično vraćati servise i napokon je uspio napraviti break, a time je ujedno dobio set.

Čilić je trebao dovršiti posao u četvrtom setu, jer je u tri gema imao priliku za break, kod vodstva 1:0, pa kod 3:2 te kod 4:3. No, niti jednu priliku nije iskoristio i to mu se osvetilo kod 5:5, kada je izgubio servis, a potom i set, navodi Hina.

I kad je bilo za očekivati da će Muller biti u psihološkoj prednosti u odlučujućem, petom setu, Čilić je odigrao fantastično, sa dva breaka došao je do vodstva 5:0 i rutinski je zaključio meč na svoj servis.

Prije toga Amerikanac Sam Querrey je u četvrtfinalu svladao branitelja naslova Britanca Andyja Murraya sa 3:6, 6:4, 6:7 (4), 6:16:1.

Čilić ima 4-0 protiv Querreyja, a tri meča su odigrali na travi. Hrvatski tenisač ga je dva puta dobio u Wimbledonu u pet setova (2009. i 2012.) i jednom u Queen’s Clubu.