Čilić ispao već u prvom kolu turnira u Koelnu

Marin Čilić oprostio se od nastupa na drugom ATP turniru u njemačkom Koelnu već u 1. kolu porazom od Amerikanca Stevea Johnsona s 6-7 (3), 4-6 nakon dva sata igre.

Samo četiri dana nakon što je na istim terenima u 2. kolu ispao od Španjolca Davidovich Fokina, Čilić je pretrpio novi poraz, ovaj puta od 71. tenisača svijeta Johnsona, kojeg je dosad svladao u svih šest mečeva.

U prvom setu nije bilo oduzimanja servisa, a Čilić je kod 5-6 spasio čak četiri set lopte na svoj servis. U “tie-breaku” je Johnson poveo s 3-0 i to vodstvo održao dokraja za dobitak prvoga seta. U drugom setu je Amerikanac odmah napravio “break” za 1-0, a Marin dokraja nije uspio doći ni do “break -lopte”.

Čilić je imao 12 asova i 55 posto ubačaja prvoga servisa, a od tri ponuđene lopte za obrat nije iskoristio nijednu.

Bio je ovo njihov sedmi međusobni dvoboj i prva pobjeda Johnsona, javila je Hina.