Čilić i Vekić prošli u drugo kolo Australian Opena

Dvoje hrvatskih predstavnika koji su nastupili u ranijem programu drugog dana Australian Opena ostvarili su pobjede bez izgubljenog seta.

U drugo kolo prvog Grand Slama sezone prošli su Donna Vekić i Marin Čilić.

Osječanka je za svega sat i 21 minutu izbacila nekad prvu tenisačicu svijeta i osvajačicu sva četiri velika turnira, Ruskinju Mariju Šarapovu 6-3, 6-4.

Vekić je potvrdila status favoritkinje protiv danas 145. igračice na WTA-ljestvici. U prvom setu dvaput je oduzela servis protivnici, a jednom ga izgubila, a u drugom je od breaka zaostatka i 1-4 nanizala pet gemova i dva breaka za potvrdu pobjede.

Donna, koja ima status 19. nositeljice, u drugom kolu će igrati protiv pobjednice dvoboja između Francuskinje Alize Cornet (61.) i rumunjske kvalifikantice Monike Niculescu (129.).

Marin Čilić, koji je 39. na ljestvici i nakon dugo godina nema status nositelja, zaustavio je ovogodišnjeg finalista Dohe, Francuza Corentina Mouteta (70.) u tri laka seta. Bilo je 6-3, 6-2, 6-4.

Međugorčanin nije imao problema protiv 11 godina mlađeg suparnika. U prvom setu napravio je jedan break, u drugom dva, a neizvjesnosti je bilo tek u trećem.

Nakon Čilićeva vodstva 2-1 s breakom Moutet je odmah odgovorio, ali Marin je napravio drugi break u nizu pa potom, nakon što je spasio dvije break-lopte pri servisu za meč, zapečatio prolazak dalje.

Tamo ga čeka još jedan Francuz Benoît Paire, 21. nositelj koji je u pet setova, nakon tri sata i 22 minute, izbacio Nijemca Cedrik-Marcela Stebea 6-4, 3-6, 6-3, 6-7(2), 6-0. Marin s Paireom ima stopostotan učinak, četiri pobjede u četiri meča, prenosi 24sata.hr.

Kasnije u utorak na terene u Melbourne Parku izaći će Ivo Karlović (124.) koji za protivnika ima Kanađanina češkog porijekla Vaseka Pospisila (138.). Dosad je izgubio od njega u sva četiri međusobna meča.