Chicharito odveo Real u polufinale, Juventus potvrdio prolaz

Real Madrid i Juventus pridružili su se Barceloni i Bayernu u polufinalu Lige prvaka.

Aktualni prvak Europe Real svladao je svog madridskog rivala s 1:0 golom Chicharita dvije minute prije kraja regularnog vremena i tako izborio prolaz među četiri najbolje momčadi Europe.

Žestok duel dva madridska kluba, repriza lanjskog finala, odlučena je u posljednjim minutama od ukupno 180 minuta igre, a Real je do jedinog gola došao u samoj završnici, nakon što je sve dotadašnje njihove pokušaje osujetio Slovenac Jan Oblak. Ipak, meksički napadač postao je junak domaće momčadi koja je do prolaska došla bez nekoliko važnih igrača, poput Modrića, Benzeme i Balea.

Kraljevski klub tako je petu sezonu zaredom izborio polufinale i može postati prvi klub koji je obranio naslov otkako se igra Liga prvaka.

Treba reći da je posao Realu olakšao igrač Atletica Arda Turan koji je u 76. minuti dobio drugi žuti karton.

U drugoj utakmici večeri Monaco i Juventus igrali su 0:0, pa je talijanski prvak prošao zahvaljujući 1:0 pobjedi iz Torina.