Četvrti domaći prvenstveni poraz Sarajeva – Krupa kreirala preokret na Koševu

Sjajnu utakmicu odigrali su Sarajevo i Krupa u sklopu 10. Kola Premijerlige BiH, a gosti su preokretom u završnih deset minuta stigli do zaslužene 3:2 pobjede.

Krupa je povela zgoditkom Ljubenovića u 27. minuti što je bila jedina prava prilika u prvih 45 minuta, premda je sudac Živković u završnici tog prvog dijela možda mogao dosuditi kazneni udarac za domaće, no on to na ogorčenje 3.000 nazočnih gledatelja nije učinio.

Sarajevo je u nastavku zaigralo znatno bolje, pa je Ahmetović u 49. minuti iz izgledne pozicije šutirao preko gola, zatim je Ivetić skinuo loptu sa glave svojim suigračima koji su bili u gol šansi poslije ubačaja Hebibovića, koji je svojim ulaskom unio dosta živosti u igri momčadi Sarajeva.

U 55. minuti ponovo pritisak na suca Živkovića, igrači u “bordo” dresovima su tražili penal poslije dvije sporne situacije pred golom Kutića, na kraju je zbog prigovora požutio Bekić.

Zaprijetili su ponovno i gosti, Milunović je poslije povratne lopte Ljubenovića šutirao s 10-ak metara, ali je Pavlović loptu izbio u korner.

Sarajevo je do izjednačenja stiglo u 66. minuti. Sjajan gol prizemnim udaracem sa oko 25 metara postigao je Sarić. Dvije minute kasnije Ahmetović izlazi sam pred Kutića, ali oklijevanje napadača domaćih vratar gostiju je iskoristio i pravovremenom reakcijom spasio svoj gol.

Izabranici Husrefa Musemića su nastavili s napadima u potrazi za drugim golom do kojeg su došli u 80. minuti. Jašarević je pogriješio, a centaršut Kadušića u gol pretvorio Ahmetović.

Međutim radost domaćih nije dugo trajala jer je Krupa stigla do izjednačenja tri minuta kasnije kada je smušenost obrane Sarajeva iskoristio Marjanović i pogodio za šokantnih 2:2.

Novi šok uslijedio je u 85. minuti, ovaj put glavom je pogodio Aleksić, što je bio i konačan rezultat utakmice.

Krupa je u sljedećem 11. kolu domaćin Širokom Brijegu i bit će to bez sumnje pravi derbi, jer je Široki Brijeg trenutno na drugom mjestu s 19, a Krupa na četvrtom sa 18 bodova.