Četiri godine od legendarnog preokreta u derbiju Zrinjski – Široki Brijeg

Na današnji dan prije četiri godine odigrana je utakmica HŠK Zrinjski – NK Široki Brijeg koja će dugo ostati urezana u pamćenje navijača ovih dvaju klubova.

Zasigurno je riječ o utakmici koja zauzima prvo mjesto u povijesti hercegovačkoga derbija pošto nijedna kao ta utakmica ovih suparnika nije imala toliki značaj, a također nikada do tada u međusobnim dvobojima Mostaraca i Širokobriježana nije viđen preokret sličan spomenutom.

Nogometaši Zrinjskoga slavili su u tom derbiju protiv Širokoga Brijega 3:2, iako se sve do 82. minute činilo da će sva tri boda otići u Široki Brijeg, a samim time i naslov prvaka BiH, no onda je došlo do nesvakidašnjega preokreta.

Poveli su, dakle, gosti u 13. minuti. Zgoditak za goste s Pecare postigao je Mirko Marić. Tim rezultatom završilo je prvih 45 minuta susreta. Drugi zgoditak za Široki Brijeg postigao je Wagner nakon sjajne akcije koju je upravo on započeo u 68. minuti susreta.

Momčad Zrinjskoga smanjila je u 82. minuti susreta preko Steve Nikolića koji je udarcem glavom matirao vratara gostiju. Drugi zgoditak ponovno je bio djelo Nikolića. Potpuni preokret dogodio se u produžetku kada je, nakon jedanaesterca, za Zrinjski za 3:2 pogodio Ivan Crnov, koji će kasnije upravo ostvariti transfer u Široki Brijeg, međutim na Pecari ni izbliza neće ostaviti trag kao u Mostaru.

Tom pobjedom Zrinjski je došao na 49 bodova i nalazio se na prvome mjestu ljestvice Premijer nogometne lige, napravivši odlučujući korak na putu osvajanju naslova u sezoni 2013./14., čime zapravo i kreće njihova dominacija u bh klupskom nogometu, pošto su u četiri posljednje sezone osvojili tri naslova državnoga prvaka, a u igri su i za naslov u tekućoj sezoni 2017/18.