Čelik u drugom poluvremenu porazio Široki Brijeg koji je opet ostao s igračem manje

Nogometaši Čelika svladali su momčad Širokog Brijegau 12. kolu Premijer lige BiH s rezultatom 2:0.

Oba pogotka za Zeničane postigao je Ajdin Mahmutović, a Široki je od 39. minute ostao berz igrača manje kad je izravan crveni karton dobio Branimir Cipetić.

Trener gostiju iz Širokog Brijega napravio je nekoliko izmjena u odnosu na sastav protiv Sarajeva u Kupu. Bagarić je umjesto Jovića (za ovu utakmicu bio prekobrojan stranac) zaigrao na desnom krilu, a mjesto u vršku napada zauzeo je Makedonac Viktor Angelov.

U sastav se vratio Mato Stanić nakon suspenzije, ali i Josip Kvesić nakon lakše ozljede, a na vrata je ponovno stao mladi Martin Zlomislić. Na klupi su tako ostali Barišić, Miškić i Mašić, dok je Hrkać i dalje ozljeđen.

Treba istaknuti kako su domaći navijači Robijaši u 10. minuti Širokbriježane nazvali ubojicima, aludirajući na 10. obljetnicu od navijačkih nereda u Širokom Brijegu u kojima je život izgubio navijač Sarajeva Vedran Puljić. Vidjet ćemo što će Nogometni savez reći na ovo.

Zenički Robijaši nazvali Širokobriježane ubojicama

Što se tiče utakmice Široki je odmah na početku utakmice preuzeo terensku inicijativu, ali nije stvorio neku izrazitu prigodu koja bi ugrozila vrata Čelika u prvih pola sata. Zeničani su s druge strane strpljivo čekali prilike iz kontri kako bi ugrozili vrata gostiju.

Najbolja prigoda u prvom poluvremenu dogodila se u 38. minuti, a imali su je gosti. Cipetić je fantastično ubacio, a sam kao duh ostao je Bagarić, ali napadač Širokog nije najbolje zamahnuo glavom pa je Pavlović obranio njegov udarac.

Samo minutu kasnije gosti ostaju s igračem manje. Nakon udarca iz kuta Širokog Brijega, lopta se vraća u pozadinu. Igrači Čelika vrše presing, posebno Salčinović i Mahmutović na Cipetiću koji je ostao usamljen s loptom. Salčinović je dobro pritisnuo Cipetića nakon čega ovaj gubi loptu, a prihvaća je Mahmutović koji nakon toga kreće izravno prema Zlomisliću.

Makedonac Viktor Angelov nije imao svoj dan

Cipetić odmah pravi prekršaj, a kao posljednji igrač obrane dobiva izravan crveni karton. Što je bio veliki hendikep za Široki u nastavku utakmice.

I to je bilo sve što se tiče prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu Čelik je očekivano s igračem više imao terensku incijativu. Odmah na otvaranju drugog dijela imali su odličnu prigodu preko Okića kojemu je povratnu loptu dao Mahmutović, ali lopta je otišla pored gola Zlomislića.

Četiri minute kasnije nova sjajna prigoda za Široki, a ponovno je glavni akter bio Dražen Bagarić. Kapetan Širokobriježana Dino Ćorić sjajno je pronašao dugom loptom Bagarića, koji izlazi sam pred Pavlovića i pokušava ga lob udarcem svladati, ali lopta odlazi pored gola.

Ćelik je nakon toga nakon toga nastavio pritiskati, ali Širokobriježani su se disciplinirano branili.

U 72. minuti Čelik je imao odličnu prigodu. Nakon udarca iz kuta lopta dolazi do Pecelja na rubu šesnaesterca gostiju koji snažno šutira iz prve, ali još bolje je reagirao vratar Širokog Zlomislić, koji je ovom sjajnom intervencijom spasio goste.

Ipak Široki više nije mogao izdržati pritisak pa je u 82. minuti primio gol. Vrhovac je s trideset metara zatresao gredu, lopta se odbija do Mahmutovića, kojeg braniči Širokog blokiraju. A u nastavku akcije lopta se ponovno vraća s lijevog boka u kazneni prostor gostiju.

Nakon nekoliko odbijanaca ona stiže do Ajdina Mahmutovića koji je iskoristio konfuznost u obrani Širokog i pogodio za pobjedu Zeničana.

U nastavku susreta Široki je pokušao doći do izjednačenja, ali nije bilo dovoljno snage za to, štoviše Čelik je iskoristio potpuno otvaranje Širokog i postigao i drugi pogodak. Ponovno je pogodio Mahmutović tako postavio konačnih 2:0 za Čelika.

Široki u idućem kolu dočekuje momčad Slobode na Pecari, dok će Čelik u goste Sarajevu.

Remi Zrinjskog i Sarajeva u derbiju kola

NK ČELIK: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Dilaver (od 26. Mahmutović), Salčinović (od 60. Žuna), Grahovac, Pecelj, Blažević, Perišić, Jamak, Okić

NK ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Kvesić, Matić, Kovačić, Enin (od 79. Knežević), B. Vukoja, Stanić, Ćorić, Bagarić, Angelov (od 57. Jurilj)