Cedetiva u Eurokupu

U prekrasnoj atmosferi pod Tornjem Cedevita je odigrala još jednu dobru četvrtu četvrtinu i izborila prolaz u Eurokup.

Košarkaši Cedevite u uzvratu su u Košarkaškom centru Dražen Petrović uspjeli svladati Chalon s više od pet poena razlike, s koliko su izgubili u Francuskoj, te su se tako plasirali u skupine Eurokupa. Zagrepčani su naposljetku slavili sa 84:69, a iako su većim dijelom susreta bili bolja momčad, susret su prelomili tek u posljednjoj četvrtini koju su na krilima Dontayea Drapera i Ivana Opačka otvorili sa serijom 11-2 kojom su poveli 69:56.

To vodstvo kasnije se i povećalo, a gostima nije pomoglo ni što su na četiri minute do kraja suci dosudili tehničku pogrešku Matjažu Smodišu jer unatoč tome u preostalom vremenu nisu došli na manje od -9.

Nakon sporijeg starta u kojem su obje momčadi u prvih pet minuta zabile po pet poena domaćini su u drugu četvrtinu ušli s vodstvom 20:16. Prvo dvoznamenkasto vodstvo dosegli na otvaranju drugog poluvremena kod 40:30, a tada je uslijedio pritisak Francuza.

Blake Schilb i društvo četiri minute do isteka predzadnje dionice poveli su 67:68. U tim trenucima činilo se da je Cedevita u teškoj poziciji, no momčad Dražena Anzulovića uoči zadnjih 10 minuta ipak je izborila vodstvo 58:54 i onda napokon odradila što je 3000 navijača od nje cijelo vrijeme očekivalo – slomila Francuze i potvrdila prolaz u Eurokup.

U dresu pobjednika Draper je upisao 18 koševa, pet skokova i 10 asistencija. Marino Baždarić dodao je 12 poena i sedam skokova, a goste je s 21 poenom i pet asistencija predvodio Schilb.