Čabraja nakon povratka: Nikome to ne bih poželio, doslovno sam učio hodati

Velik doprinos u pobjedi Širokog Brijega protiv Čelika (6:0) dao je i Dejan Čabraja, koji je postigao pogodak i nagovijestio veliki povratak nakon ozljede. S obzirom kako je imao stanku od sedam mjeseci nakon teške ozljede protiv GOŠK-a na Pecari, moglo bi se reći da je ovo njegova najveća pobjeda.

Mnogi će reći da pobjeda Širokog nad Čelikom samo odražava lošu situaciju u zeničkom klubu i njihov slabašan igrački kadar, ali isti taj Čelik je samo kolo ranije pobijedio i nadigrao Željezničar.

Upravo zbog toga je pobjeda Širokog rezultatom 6:0 impresivna i veličanstvena, za svaki respekt. Na Pecari jesu ušli u ovaj meč kao favoriti, svjesni da “moraju” pobijediti, no teško da su se i sami nadali da će sve ići tako glatko.

Velike probleme obrani Zeničana stvarao je napadač Širokog Brijega, Dejan Čabraja, koji je proteklih sedam mjeseci vodio veliku bitku sa oporavkom od ozljede. Već prije nekoliko dana u prijateljskoj utakmici svoga kluba protiv slabašne Čapljine nagovijestio je veliki povratak na nogometni teren, kad je postigao četiri zgoditka.

Široki uz 4 gola Čabraje uvjerljivo savladao Čapljinu u prijateljskoj utakmici

Trener Pavić mu je stoga dao priliku zaigrati od prve minute protiv Čelika, i on mu je to najbolji mogući način vratio. Dejan je pokazao da će u nastavku prvenstva, kada dosegne punu formu, ponovno biti jedna od udarnih napadačkih igli Širokobriježana. Na ovoj utakmici odmah je postigao pogodak za početno vodstvo “Plavo-bijelih” i imao još nekoliko dobrih akcija.

Čabraja se u razgovoru za Sportsport.ba prisjetio kako mu je teško bilo u proteklom razdoblju, te da je doslovno ponovno učio hodati.

Uh, kada se sada sjetim kroz što sam sve prošao proteklih sedam mjeseci. Nije bilo jednostavno. Ne bih to nikom poželio, doslovno sam ponovo učio da hodam. Naporno sam radio svakog dana, išao sam korak po korak i evo sada sam napokon tu, na terenu. Želim se zahvaliti svima koji su mi bili tu i podrška u ovim teškim trenucima, prisjeća se napadač Širokog.

O pobjedi nad Čelikom nije pretjerano trošio riječi.

Svakog protivnika respektiramo, ali na Pecari se nikoga ne bojimo. Od prve minute smo gledali svoj cilj i znali što moramo, na kraju smo to i napravili. Na našem se stadionu sve pita isključivo nas, jasan je ovaj brzonogi napadač.

Široki sa 6 golova “istalio” Čelik i zauzeo prvo mjesto

Ističe kako mu pogodak koji je postigao znači jako puno zbog samopouzdanja, jer je dugo bio odsutan te da mu je trebao ovakav povratak. Nada se kako će sada biti sve lakše.

Od klubova za koje je igrao, posebno je izdvojio zagrebački Dinamo i naravno Široki Brijeg, koji mu je kao rođenom Zagrepčaninu prirastao srcu.

Rođen sam u Zagrebu i nekako je sve počelo od Dinama, tako da njega posebno pamtim. Uz Zagreb i Dinamo, Široki je definitivno tu. Ovdje se odlično osjećam i sigurno je da ću zauvijek pamtiti dane provedene u Širokom Brijegu, naglasio je Čabraja,

Smatra kako Premijer liga ima dosta prostora za napredak, ali da nije tako loša kako se o njoj priča.

Što se tiče igrača s kojima ili protiv kojih sam igrao, htio bih istaknuti svoja dva bivša suigrača Luku Menala i Slavka Bralića. Njih dvojica su svakako svojim igrama zaslužili napraviti veliki transfer izvan Premijer lige, zaključuje ovaj napadač, koji će zasigurno donijeti dodatnu, potrebnu kvalitetu svojoj momčadi u nastavku sezone.