Burićev adut s klupe za bod Hajduka na Rujevici

Jadranskim derbijem na Rujevici između Rijeke i Hajduka koji je završio bez pobjednika 1:1 kompletirano je osmo kolo HNL-a.

Od prve minute treneri Bišćan i Burić na teren su poslali najveća ovoljetna pojačanja, Andriješevića i Bradarića.

Na prvu priliku čekali smo do desete minute kada Acosty sjajno puca iz okreta, ali odlazi to pokraj vratnice. Hajduk je u 19. minuti tražio penal nakon što je Jairov udarac pogodio braniča Rijeke u ruku, no sudac Jović je pokazao samo da se igra dalje.

Rijeka je povela u 31. minuti kada je nakon ubačaja s lijeve strane sjajno reagirao natrčali Andrijašević te glavom pogodio za 1:0. Samo sedam minuta kasnije Andrijašević je mogao i do drugog gola, no njegov udarac ovog puta zaustavlja prečka.

Hajduk je zaprijetio u 55. minuti kada se Jurić oslobodio čuvara, ali udarac je bio slab i išao je ravno u Prskala. U 57. minuti ponovno su Splićani tražili penal, ovog puta nakon pada Jakoliša u šesnaestercu, ali Jović još jednom ništa ne svira.

Rijeka je mogla do 2:0 u 67. minuti, no udarac Halilovića zaustavlja stativa. Samo dvije minute kasnije na drugoj strani Jairove škarice odlaze pokraj okvira gola.

Hajduk je do izjednačenja stigao u 77. minuti kada Burićev adut s klupe Teklić koji je preciznim udarcem s 20-ak metara donio 1:1. Inače, ovaj 20-godišnjak ušao je u igru samo četiri minute ranije, prenosi Sportklub.

Do kraja prilika je bilo na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao. Hajduk se bodovno izjednačio s Dinamom na vrhu na 16 bodova, dok je Rijeka četvrta s 12 bodova, jednim manje od trećeg Osijeka.