To radi “u nastojanju da umiri političke kritike zbog svojih sve većih gubitaka”.
Zato “raste uznemirenost” u ovom “konzervativnom i tajnovitom stubu njemačkih institucija i njemačke ekonomije“.
Financial Times, pozivajući se na svoje upućene izvore, računa da je Njemačka centralna banka nagomilala 20 milijardi eura gubitaka zbog dramatičnog rasta kamatnih stopa, do čega je inače došlo radi suzbijanja inflacije.
Uslijed ove uklještenosti svojih financija, neželjene inflacije i skupe kamate, federalna revizorska služba opominje da Bundesbanci čak može biti potrebno financijsko spašavanje, a ironija leži u tome što je upravo predsjednik njemačke centralne banke Joakim Nagel bio najglasniji među zagovornicima podizanja kamatne stope koje mu se sad obija o glavu, prenosi Blic.
Svojevremeno je, kažu, predsjednik Europske komisije Jacques Delors primijetio da “ne vjeruju svi Nijemci u Boga, ali svi vjeruju u Bundesbanku”, no, takva vremena izgleda sve više postaju prošlost.
Ne zato što su svi Nijemci počeli da vjeruju u Boga, nego zato što imaju sve manje razloga da vjeruju u Bundesbanku, to jest, preciznije, u njemačko industrijsko čudo, prenosi Biznisinfo.
(www.jabuka.tv)
Povodom 32. obljetnice masakra, portal Jabuka.tv ponovno donosi svjedočanstvo Milke Rotim koja je u srpnju…
Ovisnost o videoigrama može ozbiljno narušiti mentalno i fizičko zdravlje djeteta, pa je važno da…
Ministarstvo poljoprivrede zaprimilo je obavijest o pozitivnom nalazu virusa bolesti plavog jezika (BPJ) serotipa 8,…
Na 6. izdanju Street Food Festa u Širokom Brijegu, koji je i ove godine okupio…
Županijsko tužiteljstvo ŽZH podiglo je optužnicu protiv muškarca iz Beograda zbog pokušaja prodaje heroina na…
Zbog lošeg vremena odgođene su utakmice Malonogometne lige mjesnih zajednica Grada Širokog Brijega koje su…
Komentari:
Nebojte se vi za banke , znaju se one snaci. Kamate koje se isplacuju na deposite u velikoj mjeri su manje od kamata koje banka uzima svojim klijentima ako su na racunu usli u minus. Takodjer su troskovi vodjenja racuna skupi a mora ih platiti klijent. Kod zadnjeg spasavanja banaka svi su menadzeri i sefovi banaka isplacivali sebi bonuse i premije od nekoliko desetaka tisuca eura iako je bila kriza koju su u visokoj mjeri sami prouzrocili. Prije nego se javi opet oni lik koji kaze sta nas briga banka u njemackoj , tako se ponasaju i posluju banke isto u nas.