Budućnost nanijela težak poraz Širokom na Pecari

Pred 3000 gledatelja u dvorani Pecara, podgorička Budućnost Voli nanijela je težak poraz Širokom, u 5. kolu regionalne ABA lige, 67:81 (5:21, 23:13; 17:30, 22:17).

Katastrofalan ulazak u igru Širokog i odlična obrana Budućnosti presudila je ovu utakmicu već u prvoj četvrtini u kojoj je Široki postigao samo 5 koševa, a gosti iz Podgorice 21.

U drugoj četvrtini Široki je zaigrao dosta bolje te je uspio na poluvrijeme otići sa zaostatkom od 6 koševa.

U nastavku Budućnost ubacuje u višu brzinu te povećava prednost i pitanje pobjednika utakmice već je bilo riješeno. Ni u posljednjoj četvrtini ništa se nije mjenjalo, Budućnost je dominirala u svim segmentima igre i mirno utakmicu privela kraju te tako nanijela Širokom prvi ovosezonski poraz na domaćem terenu s visokih 14 koševa razlike (67:81).

Najbolji u redovima Budućnosti bili su Čedomir Vitkovac i Aleksandar Ćapin koji su postigli po 16 koševa, dok su u Širokom najbolji bili Jones i Petrović koji su ‘ubacili’ također po 16 koševa.

Široki u 6. kolu gostuje u Zagrebu kod momčadi Cedevite.