Bošnjakovim šutom u posljednjoj sekundi Široki svladao Union Olimpiju!

Široki je ostvario drugu pobjedu u ABA ligi. Viceprvak BiH slavio je u dramatičnoj utakmici protiv Olimpije sa 60:58 te tako nakon tri kola ima dvije pobjede i poraz.

Širokobriježani su sami sebi zakomplicirali život, jer je pred kraj treće četvrtine domaćin vodio s 14 poena razlike (52:38). No od tog trenutka domaći su stali, a Slovenci su pomalo stizali zaostatak i košem Nebojše Joksimovića izjednačili na 58:58 na četiri sekunde do kraja.

Ipak, mladi Domagoj Bošnjak uspio je u tom vremenu pogoditi za pobjedu i slavlje oko tri tisuće navijača na Pecari.

Osim Bošnjaka najzaslužniji za pobjedu bio je Boris Barać (22 poena, 10 skokova) koji je bio daleko najbolji igrač utakmice. Kod Olimpije je Sasu Salin skupio 14, aDeividas Gailius je dodao 13 poena.

Treba reći da je jedan košarkaš Širokog opet pogodio dalekometni šut. Ovaj put je to bio Toni Katić koji je s istekom vremena u prvoj četvrtini pogodio sa svoje polovice. (bljesak.info)