Borna Ćorić nakon velike drame pobijedio Tsitsipasa i izborio osminu finala US Opena

Borna Ćorić plasirao se u osminu finala US Opena nakon što je noćas svladao šestog igrača svijeta Grka Stefanosa Tsitsipasa sa 6:7 (2), 6:4, 4:6, 7:5, 7:6 (4) u meču trećeg kola koji je trajao četiri sata i 38 minuta.

Time je izjednačio svoj najbolji rezultat na Grand Slamovima. U osmini finala US Opena igrao je već 2018., dok mu je prošle godine isto uspjelo na Australian Openu, javlja Index..hr.

Odigrao je jedan od najboljih mečeva karijere

U divovskoj borbi Ćorić je pokazao iznimnu mentalnu snagu, više puta se izvukao iz izgubljenih situacija, a spasio je i šest meč-lopti.

U četvrtom setu Tsitsipas je imao prednost od dva brejka i vodstvo 5:1. No, najbolji hrvatski tenisač uspio je spasiti šest meč-lopti, dvije na svoj servis kod 5:3 za Grka i potom u sljedećem gemu još četiri meč-lopte na servis protivnika, te je došao do izjednačenja 5:5. Nakon toga dobio svoj servis i onda je trećim uzastopnim brejkom uzeo četvrti set sa 7:5.

I u petom setu Ćorić se izvukao iz teških situacija. Spasio je tri brejk lopte kod 4:4 i jednu kod 5:5, da bi na kraju slavio u tie-brejku.

Sad ga čeka 63. igrač svijeta, još nije igrao protiv njega

U osmini finala Ćorić ide na 26-godišnjeg Australca Jordana Thompsona, 63. na ATP ljestvici.