Borba za titulu tek počinje: Borac na krilima Zakarića slavio na Koševu

Borac je stigao je do velike pobjede na Koševu kod vodećeg Sarajeva. Gosti iz Banjaluke slavili su s rezultatom 0:2 i tako se približili Sarajevu na samo dva boda zaostatka.

Uoči ove utakmice digla se velika prašina, kako od strane navijača oba kluba, tako i oko deligiranja Elvisa Mujića za suđenje ove utakmice, a dodatno su atmosferu “napumpali” mediji koji prate dvije vodeće momčadi Premijer lige.

Sarajevo je puno odlučnije krenulo u ovu utakmicu, dominirali su u posjedu lopte, a imali su i odličnu situaciju preko Sušića u 28. minuti, čiji je udarac glavom sjajno obranio Pavlović.

Ipak iz prve prave prilike gosti su stigli u vodstvo u 34. minuti. Nakon odličnog kontranapada, Vranješ je ubacio za Mehanovića koji je šutirao, a Kovačević mu obranio udarac. Na odbijenu loptu natrčao je junak utakmice Goran Zakarić koji ju je zakucao u mrežu za vodstvo svoje momčadi.

U nastavku utakmice, nervozno Sarajevo je pritiskalo, ali nije ozbiljnije uspijevalo ugroziti Pavlovića.

Borac je u 69. minuti u potpunosti riješio pitanje pobjednika. Nakon sjajne solo akcije Goran Zakarić je zaobišao svog čuvara i šutirao neobranjivo pored Kovačevića za o:2 na semaforu. Stvarno prava majstorija. Bivši igrač Širokog Brijega, Zrinjskog i Željezničara s drugim pogotkom na utakmici pokazao je kakva je klasa za Premijer ligu.

Ispostavio se to kao konačan rezultat i Banjalučani su stigli do velikog slavlja. S ovom pobjedom i s obzirom na to kako igra Sarajevo ovoga proljeća, prometnuli su se možda i u prvog favorita za naslov prvaka.

Prvenstvo se sada tek zahuktava, jer u idućem kolu Sarajevo ide na noge Zrinjskom u Mostar, a Borac će dočekati Široki Brijeg u Banjoj Luci.

FK SARAJEVO: Kovačević, Hodžić, Dupovac, Miličević, Pidro, Đokanović, Adukor, Sušić, Jukić, Mešanović, Handžić

FK BORAC: Pavlović, Ćorić, Uzelac, Vojnović, Ćosić, Brtan, Meleg, Vranješ, Ziljkić, Zakarić, Mehanović