Borac u završnici “slomio” Široki i preuzeo prvo mjesto na tablici

Borac je u posljednjoj utakmici 27. kola Premijer lige BiH u Banjoj Luci s 2:1 svladao Široki Brijeg.

Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Borac u petoj minuti preko Vojnovića, ali njegov udarac bez problema brani Miškić.

Široki je u 23. minuti probao preko Stanića, ali njegov udarac krajnjim naporom brani Pavlović.

Veliku priliku domaćin je propustio u 27. minuti kada je Ziljkić poslao odličnu loptu za Subića koji šutira visoko preko gola.

Dvije minute kasnije, sudac Adis Mulahasanović dosudio je jedanaesterac za Borac nakon prekršaja Stanića nad Vojnovićem. Siguran s bijele točke bio je Vranješ i domaćin od 30. minute vodi s 1:0.

Kapetan Borca mogao je u 36. minuti postići i drugi pogodak, ali njegov udarac iz slobodnjaka odlazi malo pored gola. To je bila ujedno i posljednja prava prilika u prvom poluvremenu.

Široki je zaprijetio odmah na početku drugog poluvremena, ali Uzelac blokira loptu na putu prema golu.

U 53. minuti Ziljkić ostavlja loptu za Subića, a on ponovno šutira preko gola.

Vranješ se u 71. minuti ponovno našao u dobroj prilici, ali Miškić sjajno brani njegov udarac i drži goste u igri.

Širokobriježani u 74. minuti dolaze do izjednačenja. Gosti su preko Grgića i Vukoje izigrali obranu gostiju, lopta je došla do Stipe Jurića koji nesmetano pogađa za 1:1.

Borac se mogao odmah vratiti u vodstvo, ali je Ćorić bio neprecizan iz dobre prilike.

Domaćin je u nastavku preuzeo inicijativu. Ziljkić u 83. minuti ubacuje za Vranješa čiji udarac glavom odlazi malo pored gola, a minutu kasnije Ziljkić pogađa gredu.

Napadi Borca isplatili su se u 88. minuti kada Vranješ, nakon mnogo promašaja, pogađa glavom za 2:1 nakon ubačaja Ziljkića.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao i Borac dolazi do tri boda s kojima preuzima vrh ljestvice Premijer lige BiH.

Široki će u sljedećem kolu u hercegovačkom derbiju ugostiti Zrinjski, dok Borac gostuje kod Veleža.

FK BORAC: Pavlović, Uzelac, Ćorić, Ziljkić (od 93. minute Bosančić), Ćosić, Dujaković (od 80. minute Čavić), Vojnović, Brtan, Subić (od 93. minute Milojević), Vranješ (od 93. minute Šikanjić), Mehanović (od 77. minute Moraitis).

NK ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić, Obšivač, Mašić (od 92. minute Majić), Jurilj (od 92. minute Brekalo), Šabić (od 57. minute Grgić), Stanić, Vukoja, Zachara, Musa, Ikić (od 46. minute Stipe Jurić).

45 komentara

• Šta sam vam govorio prije mjesec dana šesti smo na kraju, provlačili smo se jedno vrijeme sad svaku utakmicu u nadoknadi primamo golove, dije onaj komentator što sve zna da će Velež izgubiti a široki dobit borca mora da ga je korona jamila hahahaha dok se ne javlja

• A sta si govorio na pocetku?
      Sta uvijek vi tu tipkate?
      Sami pesimizam, dok smo drugi bili usutili se malo, sad dosli na svoje.
      Izgubili smo od momcadi koja ide preka tituli NA NJIHOVOM terenu.
      Kiks je bila Krupa dva puta i poraz od Veleza…. To je do trenera i obrane bilo.

Borac je bolji za Vranješa i Ziljkica.
      I te place sto pisete da imaju u Borcu, Zrinji i Sarajevu su previše za ovakvu igru.
      Realno 95% igraca koji igraju Premijer ligu ne bi moglo nigdje drugo igrati i zato su tu. Glavna zvijezda Borca a i vecine klubova ima preko 30 godina, mladi igrači jeftino odu prije 18te godine.
      Zato politicki najjaci klubovi dominiraju kao i uvijek ce tri Sarajevo, Banja Luka, Mostar, daju placetine za polovnjake umjesto u mlade i školu, da bi se jedni drugima folirali , a onda dodje Europe i jedno pretkolo, dva pa vidimo koliki je doseg BiH nogometa

• Nije mi jasno što očekujete od Širokog ekipa je dobra uglavnom sve domaći za nešto više treba platiti 2 ili 3 igrača koji će praviti razliku. Problem je taj što ta 3 igrača koštaju a para očito nema trebamo biti zadovoljni Široki će još dugo biti stabilan prvoligaš

• Upravo to! Ekipa je dobra, ove momčadi imaju po 3-4 puta veći proračun od nas. Dolaze iz gradova koji su mnogo veci od nas. Plus jos politicka vaznost Sarajeva i Banja Luke .
        Para ima koliko ima, nitko nikome ne brani da uloži više, pogledaj košarku.
        Samo naši “ uspješni gospodarstvenici” ne briga pozicija kluba na ljestvici, već čekaju ljestvicu najskupljih auta uvezenih u BiH i time se diče. Radije dati 200 000 eura svako godinu dvi da bacaš krugove od Borka do Pecare i kroz grad 18 puta dnevno da budeš viđen nego da imaš nekih interesa. Štaš mu kad su seljaci u glavi ostali, bez obzira na račun u banci. Desetke milijune prihoda a daju koliko dva kafica mogu dati

• Upravu mijenjat pod hitno!!!!!!!!!!!!!!
    8 igraca se pusta na pola sezone iz prve postave, nisu ovo igraci krivi ni trener, nema odgovornosti nema stege, moglo se puno pametnije, dolazi i odlazi kad god ko hoce, dajte klub nekome privatno i gotovo

• U ostavci je vec 2 godine ako nisi od jucer poceo pratiti ligu. Tko oce privatno nek izvoli, kamo srece 😅 Ulozi ti u BH nogomet, ogroman povrat novca hahaha

• Ma sa čim ćeš u Europu jadan nebio Medić Šabić jurilj Jurić panj do panja, kakva Europa nego na vrime smo uhvatili zalihu bodova bit će mo šesti ili sedmi i dobro s ovakvom ekipom

• jadan je to klub jadni su to suigraci kad ga vranjes moze udarit sakom u glavu a oni nista.sutra bi ih napustio jadnici i kukavice od trenera uprave do suigraca.samo neznam koja budala jos ide na stadion gledat ih i koja budala ih sponzorira

• Medic igra za 800 km, Dino Coric igra za 8000 km mjesecno, ovo znam 100 %, a takva vam je razlika na svim pozicijama, takva razliku u primanjima, znacu po 5, 6,…, puta vece place osim Birca imaju i Zrinjski, Sarajevo, ova Tuzla, tako da vam je ovo trenutno realno stanje, nazalost.

• Kažem Ja ovo ono Široki je jedna izuzetno jaka ekipa.U Bosni su drugi klubovi za njih prejaki pa oni nemogu u europu.Sa Širokim nije lako igrati fudbal.Ko misli da je lako neka izvoli.Mislim na federalne ligaše naravno.

• Nije fudbal vec nogomet. I ti na jeziku na kojem su ti preci pricali gluposti prije nego su se ustrtarili pred Turcinom osvajacem i presli na drugi vjeru, prodali se da bi prezivjeli i razmnozili takve ko ti po Bosni

• Svaka utakmica protiv Sirokog se svira penal a nekad i dva. Nikakav pritisak nista, Kara zvaku zvace i zaboli ga ona stvar za sve. Kako onaj trener Borca grize protestuje a ovaj nas neki fin gospodin.

• Čime je zaslužio Zahaarraaa da igra cjelu utakmicu. SRAM vas bilo a pogotovo Vrano tebe jer to je tvoj igrač. Bando jedna lomite mlade svoje igrače sa 31 gdn budućnost tvoja VRANO

• Krajnje je vrijeme da počmemo ulagati u infrastrukturu našeg grada dosta je više od dvadeset godina sasipati lovu u ove klubove od kojih njih par ima samo koristi..

• Nema ga sad se ustao ahahah svaki dan je tu budala i po 100 komentara ostavlja dosta i njega vise pustiti Ce nam kup pa Europu preko lige i tako ma sve on zna svaka cast, a u borca najbolji bio Dino Coric toliko o tom jakom borcu nemaju pojma dino vracaj se, vratit njega i cipetica Markovića i menala i loncara sigurno bi osvojili ovu ligu bez problema

• Sad ce pocet komentirati kako svatko tko hoce da nas dobije i dobije to je budala neka i kraj, utakmica dobra svi smo bili losi i mi i oni a najbolji igrač im bio nas Coric toliko o tom borcu tu se nije znalo tko pije tko placa i onda na kraju oni cuvali loptu znalacki sa zamjenama zadnje 3 minute i eto

• Tako ti je to kad se kara boga. Igra rastra si sve nase igrace od kojihsi moga neke isforsirat posla si ih po posudbama ili si ih prisilia da napuste klub pa si doveo skart a ionako ces biti 6

• Kažem Ja i Velež je pobjedio taj široki.Ovo ono nisam gledao taj široki kako igraju.Kažem Ja igra se fudbal u bosni dosta dobro.Pa je Kažem Ja Sarajevo i Zrinjski imaju najbolje ekipe a borac je lošiji od Veleža.Od njih je Velež bolji.Ovo ono Kažem Ja pa neznam za Željezničar.Oni igraju za nešto što je isto vezano za fudbal ali Kažem ja nije to dobro za fudbal.

• kad bi siroki lomio kao sto je prije lomila mladost imali bi pun stadion.rezultat tu nije vazan polomi ih ja bi platio ulaznicu 100km.al ce ih docekat kao da nista nije bilo zalim ovog ikica za kakav klub igra i sa kakvim igracima igra da ga niko ne zastiti.d su ekipa polomili bi ih ovde a nisu pa nek ih gleda ko hoce ja necu ni besplatno

• Držat sredinu tablice i ne zamarati se vrhom to nam treba bit budućnost al ako može ćorić igrat u borcu zašto onda kod nas nemože igrat neki srbin il musliman…

• U Banja Luci smo gledaj igrali osrednje i gledaj nismo realno gledaj ni zaslužili pobjedu. Zato ćemo gledaj iduće kolo dati gledaj pet komada zrinjskom našom gledaj stalnoj mušteriji jer gledaj mi smo gledaj široki u uvjek idemo gledaj na pobjedu.

• Zadnji naslov 2006. godine ljudi, 15 godina je prošlo
    Od tada 2007. Četvrti, 2008. drugi a “velika “Modrica prvak bila, 2009. šesti 2010. drugi,
    2011. četvrti, 2012. drugi, 2013. šesti, 2014. drugi, 2015. četvrti, 2016. treći, 2017. sedmi,
    2018. treci, 2019. treci, 2020. sedmi ( korona sezona prekinuta)

Dake po rezultatu na tabeli ova sezona ne odstupa puno pd vecine. I koliko puta smo i kad smo bili treci i cetvrti samo par bodova manje bili bi opet peti ili šesti . A i par bodova gore prvi ili drugi! Isto kao sad, prije par kola euforija a onda nas ohlade Krupom jednom.

Nista posebno bolji nisu ni Borac ni Velez bili zadnje 2 utakmice od nas, ovo je BiH liga, svi su tu negdje. Nasima treba dobar psiholog i lider u ekipi, ako trener to nije trebao bi kapeta to biti a mi imali onog balavig Ćorića i sad ovom Musi dadoše.
    Bilo je prilika i s ovakvom ekipom ako vam se ne sviđa, falilo je srca i smirenosti u zadnjim minutama.
    Nista sad, odradite dalje sto najbolje mozete , budite profesionalni, nemojte se predati sad, lovite cetvrto mjesto svim snagama

• Realno gledajući nama je gledaj 7. mjesto realnost jer gledaj ti naši momci gledaj se vrlo malo zalažu gledaj za pobjediti protivnika. I kako će gledaj onda biti dobar rezultat ?? Realno gledaj nikakav.

Odgovori na Za 8:18 X