Borac u drugom poluvremenu srušio Posušje

Nogometaši Borca rezultatom 3:0  su na svom travnjaku svladali momčad Posušja u sklopu 15. kola Premijer lige BiH

Utakmica je odmah loše počela za Posušane, ali ne toliko rezultatski koliko igrački, jer je veću sedmoj minuti zbog ozljede igru napustio stoper Luka Miletić.

Ipak, Posušani su stajali vrlo dobro u prvom poluvremenu. Borac je kontrolirao posjed lopte, ali bez konkretnog učinka. Prvu pravu prijetnju domaći su imali tek u 30. minuti. Zakarić je dobro ubacio iz slobodnog udarca, ali Vranješ je s pet metara loše šutirao glavom.

Šest minuta kasnije, Baćak je odlično obranio udarac Vranješa, a potom u 45. minuti i udarac Vojinovića. Na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak je protekao pod puno većim pritiskom Banjalučana, ali goste iz Posušja je čuvao njihov raspoloženi vratar Baćak. Obranio je redom udarce Lukića, Vranješa i Zakarića.

Ipak, u 67. minuti obrana Posušja na čelu s Baćkom je kapitulirala. Vojnović je ubacio loptu u kazneni prostor, Vranješ ju je promašio, a ona je potom pogodila Barišića pa stigla do Jove Lukića koji zabija za 1:0.

Posušje se nakon toga malo više otvorilo, a Borac je to znao kazniti.

U 83. minuti Grk Moraitis je udvostručio prednost Banjalučana. Konačnih 3:0 postavio je Milan Vušorović u 90. minuti.

Borac je s ovom pobjedom izbio na treću poziciju, dok je Posušje ostalo na 11.

BORAC: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorić, Molls, Vojnović, Lukić (od 86. A. Begić), Vranješ (od 70. Moraitis), Meleg (od 70. Dujaković), Vušurović, Zakarić

POSUŠJE: Baćak, Milanović (od 63. Blagojević), Šuta, Barišić, L. Begić, Landeka, Krišto, Ilinković, Lučić, Miletić (od 7. Brekalo), Ramović (od 63. D. Begić)