Borac pobijedio Krupu, Mladost ostavila Olimpik na dnu

Odigrane su prve dvije utakmice današnjeg programa 17. kola Premijer lige. Borac je kao gost pobijedio Krupu s 3:1, dok je Mladost na Otoci svladala Olimpik rezultatom 2:0.

U Krupi na Vrbasu domaći su imali inicijativu od početka susreta, ali Borac je poveo u 34. minuti. Zakarić je lijepo proigrao Lukića koji je zaobišao golmana Krupe i vrlo lijepo pogodio za 1:0.

U nastavku se igralo otvoreno s obje strane, a u 64. minuti Krupa je uspjela poravnati. U sličnoj situaciji kao kod gola Borca našao se Aćimović i vrlo lijepim lob udarcem prebacio je Pavlovića za 1:1.

Do kraja su Banjalučani napadali, a takva igra im se isplatila sedam minuta prije kraja. Karišik je u kaznenom prostoru srušio Zakarića, a isti igrač je preuzeo odgovornost i sigurnim udarcem je donio novo vodstvo svojoj momčadi.

U sudačkoj nadoknadi Meleg je novim golom iz kaznenog udarca ovjerio trijumf Borca za 3:1.

Nogometaši Krupe nisu uspjeli ostati neporaženi i četvrtu utakmicu u nizu, dok je Borac nakon dva kola bez pobjede konačno slavio i drži korak za vodećim ekipama.

U duelu davljenika na Otoci Mladost je pobijedila Olimpik s 2:0 i stigla je do velika tri boda u borbi za ostanak.

Gosti su poveli već u 16. minuti kada je Hiroš izašao sam ispred Hadžića i sigurno pogodio za 1:0. Olimpik je nakon toga preuzeo inicijativu i imao je tri sjajne prilike.

Prvo je Lekanić u 30. minuti silovitim udarcem pogodio gredu, a samo šest minuta kasnije Osmanović je iz blizine šutirao preko gola. Kapetan Vukova je u 45. minuti ponovon na muke stavio Bukvića, ali golman Mladosti je sjajno obranio.

I u nastavku slična slika na terenu. U 55. minuti Milović je u rasponu od samo nekoliko sekundi propustio dvije velike prilike, ali bilo je to sve od domaćih koji su propustili priliku da pobjegnu iz zone ispadanja, piše Klix.

U finišu utakmice Anel Dedić je ovjerio pobjedu gostiju golom u 88. minuti za 2:0 i Mladost sada ima 19 bodova te je zasad prilično sigurna na 9. mjestu na tablici.