Borac novom pobjedom protiv Klisa potvrdio prolaz u finale Kupa BiH

Borac je s rezultatom 1:2 slavio u uzvratu polufinala Kupa BiH protiv federalnog drugoligaša Klisa. Banjulučani su tako “podebljali” prednost iz prve utakmice od 4:1 i uzvratu igranom na stadionu “Rođeni” i tako osigurali plasman u finale Kupa BiH, gdje ih čeka bolji iz dvoboja Sarajeva i Tuzla Cityja.

Borac je bio veliki favorit u ovom dvoboju, a rano je i poveo. U 12. minuti Zakarić je proigrao Grka Moraitisa, koji pogađa za 0:1.

Ipak, uporni domaćin se nije predao i htio je ostaviti dobar dojam protiv favoriziranog protivnika pa je već nakon tri minute stigao do izjednačenja. Muamer Vila je ukrao jednu loptu braničima Borca i sam izašao pred vratara Lakića te pogodio za 1:1.

Novo vodstvo i konačan rezultat od 1:2 postavlja Goran Zakarić u samoj završnici prvog poluvremena.

Drugi dio bio je samo formalnost, kako za Borac, tako i za Klis. Borac je tako s ukupnih 6:2 izborio plasman u finale, gdje ga čeka Sarajevo ili Tuzla City. Sarajevo ima prednost iz prve utakmice u Tuzli od 0:1.