Borac i Zrinjski podijelili bodove u derbiju kola

Nogometaši Borca i Zrinjskog u subotu su Banjoj Luci u derbiju 25. kola Premijer lige BiH podijelili bodove odigravši 1:1.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i prvi zaprijetili golu domaćina, ali Borac u 18. minuti iz prve prilike dolazi do vodstva.

Meleg je poslao dobru loptu za Ayaza koji ju je proslijedio Lukiću, a napadač Borca pogađa mrežu Mostaraca.

Zrinjski je preko Bilbije pokušao izjednačiti već u sljedećem napadu, ali njegov udarac odlazi malo pored gola.

Borac je prvi poveo preko Lukića

Ipak, Mostarci do izjednačenja dolaze samo nekoliko minuta kasnije. Ćorluka je u 25. minuti ubacio, a Jukić pogodio za 1:1.

Plemići su do potpunog preokreta mogli doći u 38. minuti. Tičinović je glavom spustio loptu za Jukića koji pogađa stativu.

Zrinjski je u drugom poluvremenu nastavio s pritiscima na gol domaćina. Pokušavali su Memija, Bašić i Savić, ali je Ćetković uspješno branio njihove udarce i spašavao Borac koji je prvi put u drugom dijelu zaprijetio u 68. minuti kada je Ayaz bio neprecizan.

Zrinjski nije trebao dugo čekati na izjednačenje

Kako se utakmica bližila kraju, kiša i loši uvjeti stvarali su sve više problema i jednoj i drugoj momčadi.

U 82. minuti zaprijetio je i Bilbija, ali pogađa vanjski dio mreže. To je bila i posljednja prava prilika na utakmici koja je tako završila bez pobjednika.

Zanimljiv podatak s utakmice je i onaj o broju prekršaja. Grbić je Borcu dosudio samo tri prekršaja, a Zrinjskom čak 22.

Borac u sljedećem kolu gostuje kod Tuzle City, dok će Zrinjski ugostiti Sarajevo.

FK Borac: Ćetković, Ćorić, Begić, Donald, Vojnović, Subić, Lukić, Meleg, Ayaz (od 69. minute Cvijanović), Milojević, Vušurović (od 90. minute Moraitis).

HŠK Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Jukić (od 69. minute Šipovac), Bašić, Savić, Jakovljević, Janković (od 92. minute Kamenar), Memija (od 92. minute Trajkovski), Tičinović (od 69. minute Malekinušić), Bilbija.