Borac golom iz kaznenog udarca u 89. minuti izbjegao poraz protiv Veleža

Nogometaši Veleža i Borca podijelili su bodove na stadionu Rođeni u 28. kolu Premijer lige BiH odigravši neriješeno – 1:1.

Nakon početnog pritiska Borca, Velež je prvi put ozbiljno zaprijetio u devetoj minuti, ali je Vehabović bio neprecizan. Samo pet minuta kasnije uzvratio je i Borac, a ovaj put neprecizan je bio Uzelac nakon ubacivanja Ziljkića.

Potom se uglavnom igralo na sredini terena, a Anđušić je u 23. minuti uputio opasan udarac kojeg je blokirala obrana Borca. Do odlaska na odmor više nije bilo velikih uzbuđenja osim što su gosti zbog ozljede morali promijeniti golmana pa je umjesto Pavlovića među stative stao Lakić.

Slično se igralo i u nastavku utakmice, a onda pola sata prije kraja domaći dolaze u vodstvo. Ovčina je sjajno probio po desnoj strani, potom ubacio loptu, a Brandao je rutinski pogodio za 1:0.

Kao da je to bio znak za grublju igru pa je sudac Grbić stalno potezao za žutim kartonima, a u 65. minuti Anđušić je u dobroj situaciji bio sebičan pa Velež nije udvostručio vodstvo, prenosi Klix.

Krenuo je potom Borac žestoko po izjednačenje, ali su ofenzivci banjalučke ekipe danas očajno igrali te su napadi uglavnom bili jalovi. Obrana Veleža na čelu s kapetanom Zvonićem i golmanom Bogdanovićem nije imala problema sve do dvije minute prije kraja utakmice kada je dosuđen penal za Borac. Vranješ je bio siguran s bijele točke za konačnih 1:1.

Velež u sljedećem kolu gostuje Zrinjskom u mostarskom gradskom derbiju, dok Borca očekuje dosta lakša utakmica protiv Krupe na domaćem terenu.